Причиною тому стали непоодинокі випадки відмов з боку банків та обмінників приймати купюри іноземної валюти з потертостями чи незначними позначками. За обмін таких купюр безпідставно вимагали додаткову комісію.
Нагадуємо, що не приймати купюри обмінники можуть лише, якщо вони є значно зношеними або пошкодженими.
Ознаки незначної зношеності, при яких купюри приймають, врегулював Нацбанк у додатку 1 до Положення про структуру валютного ринку України, умови та порядок торгівлі іноземною валютою та банківськими металами на валютному ринку України, затвердженого постановою від 02.01.2019 № 1. До таких ознак відносять:
- локальні потертості (часткова втрата фарби на зображеннях) та/або втрата папером жорсткості.
- відбитки штампів/печаток, написи, уключаючи видимі в ультрафіолетових променях, загальна площа яких не перевищує 200 мм-2 .
- плями, загальна кількість яких не перевищує трьох штук діаметром до 5 мм кожна.
- надриви або надрізи, загальна кількість яких не перевищує трьох штук довжиною до 3 мм кожний.
- отвори та проколи, загальна кількість яких не перевищує чотирьох штук діаметром не більше 1 мм кожний.
Такі купюри обмінники зобовʼязані приймати без жодних доплат. При цьому, критерії для зношеності НБУ перегляне в бік помʼякшення.
За прийняття зазначених купюр не можуть брати додаткову комісію або застосовувати інший курс.
Такі порушення є підставою для позбавлення ліцензій.
Тож, у випадку порушення просять звертатися:
або
- на електронну пошту [email protected], з використанням спеціальної форми.
Про факти безпідставної відмови від обміну валют та/або вимагання обмінниками додаткових комісій можна також повідомляти у телеграм-канал Данила Гетманцева.
За інформацією Данила Гетманцева
У законах пишуть одне, у роз’ясненнях — інше, а в Telegram-каналах посадовців узагалі складно розібратися. Тож у повсякденному житті бухгалтер мусить не лише застосовувати знання з обліку, а й розв’язувати задачі подекуди з вищої бухгалтерії. Розберімо свіженькі з РРО-галузі