ДПС розповіла про умови отримання податкової знижки за користування іпотечним житловим кредитом та навела приклади її розрахунку
Розрахунок зарплати, звітність, перевірки
Податкова знижка — це документально підтверджена сума витрат, на яку зменшують оподатковуваний дохід у вигляді заробітної плати, в результаті чого з бюджету повертають частина сплачений ПДФО.
Основні умови для отримання податкової знижки:
- Податкову знижку надають виключно резиденту України, який має реєстраційний номер облікової картки платника.
- Скористатися правом на нарахування податкової знижки можна лише за наслідками звітного податкового року. Таке право не продовжують та не переносять на наступний рік, якщо громадянин не скористався своїм правом у встановлений строк.
- Отримання доходу у вигляді заробітної плати. При цьому загальна сума податкової знижки не може перевищувати суми річної заробітної плати у поточному році.
Звертаємо увагу! Право на податкову знижку має фізична особа — підприємець, яка є найманою особою, виключно до доходів, одержаних протягом року у вигляді заробітної плати.
- Дотримання вимог щодо порядку подачі та заповнення декларацій. Так, декларацію подають по 31 грудня включно. У разі наявності обов’язку з декларування доходів — до 1 травня) наступного за звітним року.
Платник має право включити до податкової знижки, зокрема, частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом фактично сплачених упродовж звітного податкового року за умови:
- наявності документального підтвердження витрат, що включають до податкової знижки;
- визнання об’єкта житлової іпотеки як основного місця проживання. Зокрема, згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла.
Право на включення до податкової знижки суми, розрахованої згідно зі статтею 175 Податкового кодексу України (ПК), надають платнику за одним іпотечним кредитом упродовж 10 послідовних календарних років починаючи з року, в якому, зокрема, збудований об’єкт житлової іпотеки переходить у власність платника та починає використовуватися як основне місце проживання (п. 175.4 ПК).
АЛГОРИТМ РОЗРАХУНКУ ПОДАТКОВОЇ ЗНИЖКИ
Приклад розрахунку
1. Якщо площа житла, придбаного за рахунок іпотечного житлового кредиту не перевищує 100 кв. м, то платник податку має право включити до податкової знижки суму всіх сплачених процентів:
Зарплата за рік: 200 000 грн
ПДФО (18%): 36 000 грн
Сума сплачених процентів: 40 000 грн
Сума ПДФО, що повертають: 36 000 – (200 000 – 40 000) × 18% = 7 200 грн
2. Якщо площа житла, придбаного за рахунок іпотечного житлового кредиту перевищує 100 кв. м., то податкову знижку розраховують так:
Сума сплачених процентів: 40 000 грн
Фактична площа житла — 150 кв. м
Мінімальна площа житла — 100 кв. м
К= 100/150 = 0,7
Сума ПДФО, що повертають: 36 000 – (200 000 – 40 000 × 0,7) × 18% = 5040 грн
Податкова знижка дорівнює добутку суми сплачених процентів і коефіцієнта, що враховує мінімальну площу житла.
За інформацією ДПС
Бухгалтерія із запізненням отримала наказ про прийняття на роботу або про встановлення доплати. Зарплату донарахували наступного місяця. Як таку виплату відобразити в додатках до Податкового розрахунку?
Роботодавці мають добру традицію дарувати своїм працівникам та їхнім дітям подарунки у негрошовій формі, особливо — напередодні зимових свят. Розберемо, які особливості оподаткування подарунків працівникам у натуральній формі
Довідка про доходи може знадобитися працівникові будь-коли. За якою формою видавати довідку про доходи та в яких випадках, підкажемо у консультації
Як заповнити Додаток КІК, який містить доходи від участі фізособи у контрольованій іноземній компанії, у чому особливості перехідного періоду, як показати у декларації одночасно дані і за 2022, і за 2023 роки та як заповнити Додаток КІК у разі звільнення від оподаткування – відповіді на ці та інші питання зі зразками заповнення Додатка КІК знайдете у цій консультації
Декларація про майновий стан, декларація про доходи – це назви однієї і тієї ж декларації, яку подають фізособи в податкову. У консультації розповімо, коли й кому подавати декларацію про майновий стан та доходи. Також розглянемо приклад як заповнити декларацію про майновий стан і доходи для звичайних громадян та фізичних осіб-підприємців за оновленою формою
Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д ухвалила ВРУ. Розглянемо, що для платників податків наразі відомо