Верифікація суб’єктів АПК через ДАР: відповіді на ТОП-4 запитання

Мінагрополітики надало відповіді на поширені запитання щодо верифікації суб’єктів АПК через ДАР

Верифікація суб’єктів АПК через ДАР: відповіді на ТОП-4 запитання

Часткова компенсація за придбання сільгосптехніки: як відшкодувати 25% своїх витрат

Запитання 1. Наша компанія є в наказі Мінагрополітики на включення до переліку верифікованих суб’єктів АПК, але заявка досі у статусі «Очікує». Що це означає?

Якщо ваша заявка знаходиться на другому етапі «Моніторинг відповідності» у статусі «Очікує», це означає, що вона пройшла первинну перевірку і включена до наказу Мінагрополітики.

Накази публікують на сайті Міністерства.

З того моменту заявку щодня перевіряють на відповідність критеріям Порядку, затвердженого Постановою КМУ №1132 від 31.10.2023. Після цього оновлений верифікований список надсилають Держмитслужбі.

Відтак статус «Очікує» на стадії «Моніторинг відповідності» є нормальним станом заявки.

Запитання 2. Заявку випадково подали не на ту програму. Що робити?

Наразі у ДАР діє дві програми верифікації експортерів:

  • Перша «Подання заявки на включення до Переліку верифікованих суб'єктів АПК» - для заявників, які відповідають критеріям 1-4 Порядку, затвердженого Постановою КМУ від 31.10.2023 № 1132;
  • Друга «Заявка на включення до Переліку верифікованих суб'єктів АПК: Платник ПДВ після 23.02.2022; понад 40 млн грн валют. виручки» – для заявників, які відповідають критеріям 2,3,5,6 Порядку.

Подати заявку можна лише на одну з цих двох програм.

Якщо заявку випадково подали не на ту програму, Мінагрополітики повертає цю заявку і вона набуває статусу «Очікує підписання заявника».

У цьому випадку, помилково подану заявку можете видалити самостійно.

Для цього заповніть анкету і при формуванні pdf форми заявки у вікні натисніть червону кнопку «Відмінити заявку». Детальна інструкція за посиланням.

Після видалення помилково поданої заявки, переподайте заявку на потрібну програму.

Запитання 3. Що робити, якщо компанію включили до Переліку верифікованих суб’єктів АПК, але пізніше надійшло повідомлення про її відхилення зі списку?

Причину відхилення вказують у повідомленні, а саме — невідповідність одному з критеріїв Порядку, затвердженого Постановою КМУ від 31.10.2023 № 1132.

Після усунення невідповідності, можете повторно подати заявку на включення до Переліку. Мінагрополітики розгляне її повторно у встановленому Порядку.

Запитання 4. Що робити, якщо заявку повернули з повідомленням, що на адресу Мінагрополітики не надійшов лист від Банку, хоча Банк запевняє, що лист відправляв?

У такому разі Банк повинен звернутись до Канцелярії Мінагрополітики за телефоном: 044 363 08 35.

Усі отримані листи реєструють в Мінагрополітики у встановленому законодавством Порядку.

За інформацією Мінагрополітики


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як укласти договір оренди сільськогосподарської техніки

Усі суб’єкти господарювання, що реалізують пальне, стали платниками акцизного податку. Навіть передачу пального виконавцеві за договором підряду податківці розцінюють як реалізацію. Тож фермери, які передають виконавцеві власне пальне за договором підряду, мають сплачувати акциз. Аби уникнути непорозумінь з податківцями, замість договору підряду укладіть договір оренди сільгосптехніки. Підкажемо, що врахувати
5696

Договір контрактації сільськогосподарської продукції

Одна з форм державної підтримки сільськогосподарського виробника — це закупівля в нього продукції. Один зі способів оформити таку закупівлю — договір контрактації. У консультації розповімо про суть такого договору, його правове регулювання, істотні умови, відмінності від інших договорів, а також знайдете зразок договору контрактації
17557

Облікова політика сільськогосподарського підприємства 2024

Облікова політика — внутрішній документ агропідприємства. Проте норми, які підприємство закладає до облікової політики, можуть як допомогти врятувати від ризиків, так і зашкодити. Скористайтеся порадами експерта та готовим зразком, які допоможуть провести аудит власного наказу про облікову політику
4727

Преміювання аграріїв: як заохотити працівників і зекономити на податках

Уже котрий рік поспіль аграрії збирали врожай за несприятливих погодних умов, а інколи під час обстрілів і в небезпечних умовах через замінування. Тож роботодавцям варто подбати про преміювання, заохочення та подарунки для працівників до майбутніх свят
891

Зібрали врожай овочів і фруктів: як задокументувати, облікувати та оподаткувати

Агропідприємство зібрало врожай овочів і фруктів. Як оцінити готову продукцію та відходи, а також задокументувати, облікувати та оподаткувати зібраний урожай, розповість експерт
69

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді