Соціальну послугу натуральної допомоги надають людині, потерпілій внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, шляхом виплати щомісячної грошової компенсації вартості заходів, необхідних для надання соціальної послуги натуральної допомоги.
Порядок організації надання деяких соціальних та медичних послуг потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання затвердив Кабмін постановою від 28.04.2023 № 438; далі — Порядок).
Потребу в послугах натуральної допомоги визначають у висновку медичного закладу (медико-соціальною експертною комісією (МСЕК), лікарсько-консультативною комісією (ЛКК)) або в індивідуальній програмі реабілітації (ІПР) та Потребами згідно з переліком заходів щодо розрахунку розміру щомісячної грошової компенсації вартості соціальної послуги натуральної допомоги потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання (додаток 6 до Порядку). Оцінює таку потребу соціальний працівник / соціальний менеджер / фахівець із соціальної роботи.
У разі виникнення потреби для призначення соціальної послуги натуральної допомоги потерпілий внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання може звернутися із заявою до органу ПФУ.
Для цього не обов’язково відвідувати сервісний центр ПФУ. Заяву про надання соціальної послуги натуральної допомоги можна подати онлайн — через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг ПФУ.
Як це зробити?
1. Зайдіть на вебпортал електронних послуг ПФУ та авторизуйтесь за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП).
2. В особистому кабінеті на панелі ліворуч у розділі «Комунікації з ПФУ» оберіть опцію «Заява про надання соціальної послуги».
3. Ознайомтесь з інформацією у спливаючому вікні та натисніть кнопку «Продовжити».
4. З переліку заяв, що з’являться на екрані, оберіть опцію «Заява про надання соціальної послуги натуральної допомоги».
5. Заповніть усі обов’язкові поля онлайн-форми заяви, позначені зірочкою («*»): вкажіть тип послуги та документ, що підтверджує право на її отримання, особисті дані потерпілого, оберіть спосіб виплати натуральної допомоги.
6. За потреби, якщо потрібно зазначити інформацію про члена сім’ї або іншу особу, яка є учасником звернення, натисніть кнопку «Додати».
7. У полі, що відкриється, введіть дані про особу, яка є учасником звернення. Натисніть «Зберегти».
8. За допомогою опції «Додати файл» додайте скановані копії документів, що підтверджують право на отримання натуральної допомоги (висновок закладу охорони здоров’я (МСЕК, ЛКК) або ІПР та додаток 6 до Порядку).
9. Поставте позначки, що ознайомлені з умовами надання послуги, надайте згоду на обробку даних і натисніть кнопку «Сформувати заяву».
10. Перевірте дані сформованої заяви і натисніть кнопку «Підписати та відправити в ПФУ».
Результат обробки поданої заяви можна переглянути в особистому кабінеті в розділі «Мої звернення».