МОЗ розробив новий порядок проведення медоглядів

На сайті СПО профспілок оприлюднили на обговорення проєкт наказу МОЗ «Про організацію та проведення обов’язкових медичних оглядів працівників певних категорій»

МОЗ розробив новий порядок проведення медоглядів

Мета розробки проєкту наказу:

  • узгодити нормативно-правові акти, які стосуються організації проведення обовʼязкових медичних оглядів працюючого населення, з міжнародними стандартами основних трудових прав та найкращими практиками у сфері безпеки та гігієни праці;
  • встановити єдині гармонізовані стандарти з керування професійним ризиком при роботі в шкідливих та небезпечних умовах праці.

Документом затверджують новий Порядок організації та проведення обов’язкових медичних оглядів працівників певних категорій.

До Порядку підготували наступні додатки:

  • Додаток 1. Перелік категорій працівників, які підлягають обовʼязковому медичному огляду.
  • Додаток 2. Список працівників, які підлягають проходженню періодичного медичного огляду.
  • Додаток 3. Направлення на обов’язковий медичний огляд працівника.
  • Додаток 4. Перелік шкідливих чи небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу, при роботі з якими обов’язковий попередній (періодичні) медичний огляд працівників.
  • Додаток 5. Перелік робіт, для виконання яких є обов'язковим попередній (періодичні) медичний огляд працівників.
  • Додаток 6. Перелік загальних медичних протипоказань для працівників, зайнятих на важких роботах, роботах в умовах дії шкідливих чи небезпечних факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу.
  • Додаток 7. Картка працівника, що підлягає обов’язковому медичному огляду (попередній, періодичний, позачерговий).
  • Додаток 8. Заключний акт за результатами періодичного медичного огляду працівників.
  • Додаток 9. Оперативна інформація за результатами проведення обов’язкових медичних оглядів.

Цей Порядок визначає засади організації та проведення обовʼязкових медичних оглядів працівників певних категорій. До працівників певних категорій належать:

  • працівники, зайняті на важких роботах, роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці (шум, вібрація, забрудненим повітря робочої зони промисловими аерозолями та робочих поверхонь шкідливими хімічними речовинами, іонізуючих та неіонізуючих випромінювань та інші), в тому числі і працівники, які підпадають під вплив канцерогенів, мутагенів та/або біологічних агентів;
  • працівники, які зайняті на роботах, де є потреба в професійному доборі;
  • працівники віком до 21 року;
  • працівники, які залучені до роботи у нічний час.

Цей Порядок поширюють на всіх юридичних і фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю та осіб, визначених у пункті 1 частини першої статті 29 Закону «Про загальнообовʼязкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV.

Також затверджують нову форму первинної облікової документації № 025-9/о «Довідка №____ про проходження обовʼязкового медичного огляду працівника» та Інструкцію щодо її заповнення.

У разі прийняття наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.

За інформацією СПО об'єднань профспілок


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Коли медпрацівники можуть отримати грошову допомогу при виході на пенсію

Вихід на пенсію в сучасних умовах може погіршувати матеріальний стан працівника. У медзакладів, як КНП, так і колишніх бюджетників ситуація з цим останні роки не покращилася. Отже, отримати допомогу під час виходу на пенсію для працівника — неабияка поміч. Хто й коли має право на таку допомогу — в цьому огляді
9952

Як оформити та оплатити відрядження медичних працівників

Відрядження може стосуватися кожного працівника. І медзаклад тут не виняток. Лікарі, молодший медперсонал, допоміжний персонал — усі вони можуть побувати з різних причин у відрядженні. Не говорячи уже про адміністративно-управлінський персонал та керівників, які найчастіше бувають у відрядженнях. Які особливості оформлення відряджень для медзакладів-КНП — розглянемо у консультації
4366

Харчування військовослужбовців: запитання і відповіді

Відповідаємо на запитання читачів щодо організації покращеного харчування військовослужбовців. У цій царині багато неоднозначностей, тому частина рішень — на стадії паростків. Для просування потрібні офіційні роз’яснення, яких немає. Їх отримаємо, об’єднавши зусилля
513

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді