Ще 10 банків долучилися до програми компенсації купівлі української техніки

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Подайте заявки до 5 грудня, щоб отримати компенсацію поточного року на товари, придбані до 1 грудня 2024 року

Ще 10 банків долучилися до програми компенсації купівлі української техніки

Ще 10 банків уклали з Мінекономіки відповідні меморандуми про співробітництво. Програма реалізується в межах політики «Зроблено в Україні»

Наразі участь у програмі компенсації вартості техніки та обладнання українського виробництва (15%) беруть такі банки:

  • ПАТ «БАНК ВОСТОК»;
  • АТ «СКАЙ БАНК»;
  • АТ «ПроКредит Банк»;
  • АТ «ОТП Банк»;
  • АТ «ПІРЕУС БАНК МКБ»;
  • АТ АКБ «Львів»;
  • ПАТ АБ «УКРГАЗБАНК»;
  • АТ «АКЦЕНТ-БАНК»;
  • АТ «АБ «РАДАБАНК»;
  • ПАТ «МТБ БАНК»;
  • АТ «Банк Кредит Дніпро»;
  • АТ «КБ «ГЛОБУС».

Загалом вже 12 фінустанов надають послуги за цією програмою підприємцям і виробникам, які хочуть модернізувати свої виробництва та стати енергонезалежними.

Підприємці, які хочуть скористатися державною підтримкою та отримати компенсацію, мають оплатити техніку та обладнання через один з уповноважених банків, а також подати до банку заяву на компенсацію разом із копією платіжного документа та актом прийняття-передачі.

Через уповноважені банки відбувається виплата компенсації за придбану техніку, зокрема, банк:

  • перевіряє документи заявників, що підтверджують покупку;
  • передає списки заявників до Мінекономіки для перевірки;
  • відкриває рахунки, на які Мінекономіки перераховує кошти;
  • перераховує компенсації на рахунки покупців.

Виробникам, які хочуть подати свою техніку до участі у програмі, потрібно подати електронну заявку до Мінекономіки і надати інформацію про ступінь локалізації, калькуляцію собівартості та технологічні операції, розрахунок питомої ваги витрат на оплату праці.

Після перевірки Мінекономіки товари включать до публічного переліку, інформацію з якого передаватимуть банкам для реалізації програми.

Компенсацію на товари, придбані до 1 грудня 2024 року, можна отримати поточного року, за умови подачі заявки до 5 грудня.

На техніку, придбану після 1 грудня, компенсацію нараховуватимуть в наступному році. Фінансування залежить від черговості надходження заявок і наявності бюджету.

Рішення про запуск нової програми підтримки виробників програми компенсацій Кабмін ухвалив постановою «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2024 № 952» від 24.09.2024 № 1122.

За інформацією Мінекономіки


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Ліцензійний договір

Що таке ліцензійний договір, які істотні умови ліцензійного договору, як такий договір укласти — про це в огляді
18113

Консалтингові послуги: документальне оформлення, облік, оподаткування

Порада у веденні бізнесу може йти на вагу золота. Радитися доводиться з різних питань: юридичних, податкових, бухгалтерських, маркетингових, управлінських і не тільки. Як відкрити бізнес, як оптимізувати податки, як забезпечити збут товару, як документально все оформити. Без ефективного вирішення цих питань бізнес швидко може зійти нанівець. Про консалтингові послуги в Україні розповімо у консультації
21438

Проводимо дисконтування заборгованості

Дисконтування з’явилося у практиці бухгалтерів порівняно недавно — після змін у НП(С)БО. Що це таке, як визначити ставку дисконту, як впливає на податки та як обліковувати — зібрали пояснення й приклади. Також розповідаємо, коли дисконтування не потрібне
134113

Договір про надання поворотної фінансової допомоги

Скачати бланк договору поворотної фінансової допомоги, а також дізнатися про вимоги до договору поворотної фінансової допомоги, та на який максимальний строк можна укласти договір про поворотну фінансову допомогу зможете — у консультації
48651

Облік купівлі-продажу іноземної валюти

Які бухгалтерські проведення складати, щоб відобразити операції з придбання та продажу іноземної валюти, як рахувати курсові та сумові різниці, які особливості оподаткування таких операцій, зокрема у платників єдиного податку, — відповідаємо
599

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді