Ще 10 банків долучилися до програми компенсації купівлі української техніки

Подайте заявки до 5 грудня, щоб отримати компенсацію поточного року на товари, придбані до 1 грудня 2024 року

Ще 10 банків долучилися до програми компенсації купівлі української техніки

Ще 10 банків уклали з Мінекономіки відповідні меморандуми про співробітництво. Програма реалізується в межах політики «Зроблено в Україні»

Наразі участь у програмі компенсації вартості техніки та обладнання українського виробництва (15%) беруть такі банки:

  • ПАТ «БАНК ВОСТОК»;
  • АТ «СКАЙ БАНК»;
  • АТ «ПроКредит Банк»;
  • АТ «ОТП Банк»;
  • АТ «ПІРЕУС БАНК МКБ»;
  • АТ АКБ «Львів»;
  • ПАТ АБ «УКРГАЗБАНК»;
  • АТ «АКЦЕНТ-БАНК»;
  • АТ «АБ «РАДАБАНК»;
  • ПАТ «МТБ БАНК»;
  • АТ «Банк Кредит Дніпро»;
  • АТ «КБ «ГЛОБУС».

Загалом вже 12 фінустанов надають послуги за цією програмою підприємцям і виробникам, які хочуть модернізувати свої виробництва та стати енергонезалежними.

Підприємці, які хочуть скористатися державною підтримкою та отримати компенсацію, мають оплатити техніку та обладнання через один з уповноважених банків, а також подати до банку заяву на компенсацію разом із копією платіжного документа та актом прийняття-передачі.

Через уповноважені банки відбувається виплата компенсації за придбану техніку, зокрема, банк:

  • перевіряє документи заявників, що підтверджують покупку;
  • передає списки заявників до Мінекономіки для перевірки;
  • відкриває рахунки, на які Мінекономіки перераховує кошти;
  • перераховує компенсації на рахунки покупців.

Виробникам, які хочуть подати свою техніку до участі у програмі, потрібно подати електронну заявку до Мінекономіки і надати інформацію про ступінь локалізації, калькуляцію собівартості та технологічні операції, розрахунок питомої ваги витрат на оплату праці.

Після перевірки Мінекономіки товари включать до публічного переліку, інформацію з якого передаватимуть банкам для реалізації програми.

Компенсацію на товари, придбані до 1 грудня 2024 року, можна отримати поточного року, за умови подачі заявки до 5 грудня.

На техніку, придбану після 1 грудня, компенсацію нараховуватимуть в наступному році. Фінансування залежить від черговості надходження заявок і наявності бюджету.

Рішення про запуск нової програми підтримки виробників програми компенсацій Кабмін ухвалив постановою «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2024 № 952» від 24.09.2024 № 1122.

За інформацією Мінекономіки


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Податок на переказ коштів з-за кордону

Отримання переказів коштів з-за кордону зараз актуальне як ніколи. Перекази здійснюють батьки, члени подружжя, діти, інші родичі та не лише вони. Коли та як треба декларувати та сплачувати податки з грошових переказів з-за кордону, коли можна не сплачувати податки з закордонних переказів та які є способи здійснення таких переказів — у консультації
56

Обмеження готівкових розрахунків

Зважати на обмеження готівкових розрахунків доводиться повсякчас. То засновник бажає внести позику готівкою, то працівник надав документи на придбані власним коштом товари. От і постають запитання, чи слід застосовувати обмеження. Нагадаємо про граничні суми розрахунків готівкою і розглянемо декілька ситуацій, пов’язаних із готівковими розрахунками
97158

Суборенда приміщення: договір, бухоблік

У консультації – про суборенду приміщення, зразок договору суборенди приміщення, а також особливості укладання таких договорів, заповнення форми 20-ОПП для суборендодавця та суборендаря, а також бухгалтерські проведення для обох сторін
62732

Як укласти договір про спільну діяльність

Спільна діяльність без створення юридичної особи – це часом швидше й зручніше, аніж створення нового підприємства, але у правовому, податковому та бухгалтерському відношенні складнощів виникає чимало. У яких сферах і чому застосовуються такі договори, що таке договір простого товариства, яким має бути предмет такого договору, які особливості бухгалтерського та податкового обліку таких договорів, чи може учасником спільної діяльності бути єдиноподатник, чи треба реєструвати спільну діяльність у податковій – відповіді на ці та інші питання знайдете у консультації
79038

Видаткова накладна 2024/2025

Видатковою накладною користуються найчастіше. Саме на підставі видаткової накладної юрособи та фізособи-підприємці відпускають будь-які матеріальні цінності без чого неможлива жодна господарська діяльність. З цим документом мають справу також і звичайні покупці
204396

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді