Ще 10 банків долучилися до програми компенсації купівлі української техніки

Подайте заявки до 5 грудня, щоб отримати компенсацію поточного року на товари, придбані до 1 грудня 2024 року

Ще 10 банків долучилися до програми компенсації купівлі української техніки

Ще 10 банків уклали з Мінекономіки відповідні меморандуми про співробітництво. Програма реалізується в межах політики «Зроблено в Україні»

Наразі участь у програмі компенсації вартості техніки та обладнання українського виробництва (15%) беруть такі банки:

  • ПАТ «БАНК ВОСТОК»;
  • АТ «СКАЙ БАНК»;
  • АТ «ПроКредит Банк»;
  • АТ «ОТП Банк»;
  • АТ «ПІРЕУС БАНК МКБ»;
  • АТ АКБ «Львів»;
  • ПАТ АБ «УКРГАЗБАНК»;
  • АТ «АКЦЕНТ-БАНК»;
  • АТ «АБ «РАДАБАНК»;
  • ПАТ «МТБ БАНК»;
  • АТ «Банк Кредит Дніпро»;
  • АТ «КБ «ГЛОБУС».

Загалом вже 12 фінустанов надають послуги за цією програмою підприємцям і виробникам, які хочуть модернізувати свої виробництва та стати енергонезалежними.

Підприємці, які хочуть скористатися державною підтримкою та отримати компенсацію, мають оплатити техніку та обладнання через один з уповноважених банків, а також подати до банку заяву на компенсацію разом із копією платіжного документа та актом прийняття-передачі.

Через уповноважені банки відбувається виплата компенсації за придбану техніку, зокрема, банк:

  • перевіряє документи заявників, що підтверджують покупку;
  • передає списки заявників до Мінекономіки для перевірки;
  • відкриває рахунки, на які Мінекономіки перераховує кошти;
  • перераховує компенсації на рахунки покупців.

Виробникам, які хочуть подати свою техніку до участі у програмі, потрібно подати електронну заявку до Мінекономіки і надати інформацію про ступінь локалізації, калькуляцію собівартості та технологічні операції, розрахунок питомої ваги витрат на оплату праці.

Після перевірки Мінекономіки товари включать до публічного переліку, інформацію з якого передаватимуть банкам для реалізації програми.

Компенсацію на товари, придбані до 1 грудня 2024 року, можна отримати поточного року, за умови подачі заявки до 5 грудня.

На техніку, придбану після 1 грудня, компенсацію нараховуватимуть в наступному році. Фінансування залежить від черговості надходження заявок і наявності бюджету.

Рішення про запуск нової програми підтримки виробників програми компенсацій Кабмін ухвалив постановою «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2024 № 952» від 24.09.2024 № 1122.

За інформацією Мінекономіки


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Собівартість продукції підприємства: правила розрахунку

Собівартість — це один з ключових економічних показників будь-якого підприємства. У процесі її розрахунку можуть брати участь не тільки бухгалтер, але й економіст. Якими правилами слід керуватися при розрахунку собівартості продукції, якою вона буває та як її правильно показати в обліку формування собівартості, методи й способи калькулювання, документальне оформлення калькулювання — питання даного огляду
86196

Ремонт орендованого приміщення: облік

Якщо постало питання ремонту орендованого приміщення, то дбати про облік доведеться точно бухгалтеру. Облік поточного і капітального ремонту орендованого приміщення, його поліпшення та добудови, нюанси оподаткування – у консультації
45767

Податок на переказ коштів з-за кордону

Отримання переказів коштів з-за кордону зараз актуальне як ніколи. Перекази здійснюють батьки, члени подружжя, діти, інші родичі та не лише вони. Коли та як треба декларувати та сплачувати податки з грошових переказів з-за кордону, коли можна не сплачувати податки з закордонних переказів та які є способи здійснення таких переказів — у консультації
352

Обмеження готівкових розрахунків

Зважати на обмеження готівкових розрахунків доводиться повсякчас. То засновник бажає внести позику готівкою, то працівник надав документи на придбані власним коштом товари. От і постають запитання, чи слід застосовувати обмеження. Нагадаємо про граничні суми розрахунків готівкою і розглянемо декілька ситуацій, пов’язаних із готівковими розрахунками
100640

Суборенда приміщення: договір, бухоблік

У консультації – про суборенду приміщення, зразок договору суборенди приміщення, а також особливості укладання таких договорів, заповнення форми 20-ОПП для суборендодавця та суборендаря, а також бухгалтерські проведення для обох сторін
64642

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді