Уряд схвалив проєкт Держбюджету на 2025 рік до другого читання

Головний пріоритет Держбюджету-2025 залишився незмінним — оборона, обороноздатність та безпека України. На ці потреби пропонують виділити 2 трлн 225 млрд грн

Уряд схвалив проєкт Держбюджету на 2025 рік до другого читання

У проєкті Закону «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 14.09.2024 № 12000 до другого читання основні показники залишаються незмінними:

Видатки загального фонду становлять 3 709,8 млрд грн. Доходи, які раніше спрямовувалися до спеціального фонду  у розмірі 43,2 млрд грн на фінансування Державного дорожнього фонду, тепер повністю перенесені до загального фонду бюджету. Додаткові 12 млрд грн спрямували на підвищення виплат вчителям, що забезпечить покращення умов праці педагогів. Для зміцнення обороноздатності виділили додатково 1 млрд грн на розвиток озброєння та військової техніки для Міноборони та ГУР МО. При цьому скоротили фінансування Генпрокуратури на 1,2 млрд грн.

На підтримку оборонно-промислового комплексу передбачили 500 млн грн для здешевлення кредитів підприємствам. Додаткові 646 млн грн виділили для МОЗ. Зокрема 500 млн грн на реімбурсацію ліків для лікування серцево-судинних та неврологічних захворювань.

Мінкультури надали додаткові 488,4 млн грн, з яких 200 млн грн спрямували на проєкти стратегічних комунікацій та просування позитивного іміджу України за кордоном. Окремо передбачили 150 млн грн для підтримки українців за кордоном та сприяння їх поверненню в Україну через діяльність Агенції єдності українців при Мінекономіки.

Видатки Мінсоцполітики збільшили на понад 1,4 млрд грн. Зокрема:

  • 1 млрд грн — на допомогу внутрішньо переміщеним особам;
  • 102,2 млн грн — на оплату хмарних ресурсів для цифрових технологій;
  • 328,6 млн грн — на послуги денного догляду для дітей з інвалідністю.

Для розвитку аграрного сектору передбачили додаткові 1 млрд грн на підтримку тваринництва та переробку сільськогосподарської продукції.

Мінінфраструктури передбачили 1 млрд грн на реалізацію інвестиційних проєктів через Державний фонд регіонального розвитку. На відновлювальні роботи у Харкові виділили 1 млрд грн, що дозволить відновити об’єкти житлово-комунальної сфери, постраждалі від бойових дій.

Для надання компенсацій за знищене житло передбачили 3 млрд грн, а за пошкоджене майно — 1 млрд грн. Це допоможе підтримати громадян, які постраждали внаслідок бойових дій.

У бюджеті також врахували рішення Стратегічної інвестиційної ради щодо спрямування 36,4 млрд грн на реалізацію пріоритетних напрямів публічних інвестицій, зокрема:

  • 11,8 млрд грн — на освіту;
  • 8 млрд грн — на водопостачання;
  • 6 млрд грн — на соціальний захист;
  • 5,6 млрд грн — на охорону здоров’я;
  • 4,4 млрд грн — на транспорт;
  • 502 млн грн — на державне управління;
  • 70 млн грн — на проєкти у сфері культури, зокрема на будівництво укриттів.

За інформацією Дениса Шмигаля

За інформацією Мінфіну


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
631

Мінімальна зарплата 2025

ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Яка мінімальна заробітна плата очікується в 2025 році та на які показники вона вплине — розповімо у статті
2168

Премія за підсумками року: нарахування та оподаткування

Річна премія — це винагорода за результатами роботи за рік. Інколи її називають тринадцятою зарплатою. Законодавство детально питання нарахування премій не врегульовує і роботодавець має певну свободу. У консультації — як нараховується річна премія, які є види, їхнє оподаткування, вплив розрахунку середньої зарплати для відпускних, лікарняних та інших виплат
49641

Довідка про доходи: як видати працівнику

Довідка про доходи може знадобитися працівникові будь-коли. За якою формою видавати довідку про доходи та в яких випадках, підкажемо у консультації
227037

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді