У проєкті Закону «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 14.09.2024 № 12000 до другого читання основні показники залишаються незмінними:
- мінімальна зарплата — 8 000 грн.
- прожитковий мінімум:
- загальний — 2920 грн;
- для осіб, які втратили працездатність, — 2361 грн;
- для працездатних осіб — 3028 грн.
Видатки загального фонду становлять 3 709,8 млрд грн. Доходи, які раніше спрямовувалися до спеціального фонду у розмірі 43,2 млрд грн на фінансування Державного дорожнього фонду, тепер повністю перенесені до загального фонду бюджету. Додаткові 12 млрд грн спрямували на підвищення виплат вчителям, що забезпечить покращення умов праці педагогів. Для зміцнення обороноздатності виділили додатково 1 млрд грн на розвиток озброєння та військової техніки для Міноборони та ГУР МО. При цьому скоротили фінансування Генпрокуратури на 1,2 млрд грн.
На підтримку оборонно-промислового комплексу передбачили 500 млн грн для здешевлення кредитів підприємствам. Додаткові 646 млн грн виділили для МОЗ. Зокрема 500 млн грн на реімбурсацію ліків для лікування серцево-судинних та неврологічних захворювань.
Мінкультури надали додаткові 488,4 млн грн, з яких 200 млн грн спрямували на проєкти стратегічних комунікацій та просування позитивного іміджу України за кордоном. Окремо передбачили 150 млн грн для підтримки українців за кордоном та сприяння їх поверненню в Україну через діяльність Агенції єдності українців при Мінекономіки.
Видатки Мінсоцполітики збільшили на понад 1,4 млрд грн. Зокрема:
- 1 млрд грн — на допомогу внутрішньо переміщеним особам;
- 102,2 млн грн — на оплату хмарних ресурсів для цифрових технологій;
- 328,6 млн грн — на послуги денного догляду для дітей з інвалідністю.
Бізнесу та бюджетній сфері репрезентували проєкт Держбюджету на 2025 рік. Ключовою позицією є рівень мінімальної зарплати. Проте маємо доволі цікаві норми, які впливають на сплату ЄСВ та виплату індексації. Експерт пояснив, до яких змін варто підготуватися
Для розвитку аграрного сектору передбачили додаткові 1 млрд грн на підтримку тваринництва та переробку сільськогосподарської продукції.
Мінінфраструктури передбачили 1 млрд грн на реалізацію інвестиційних проєктів через Державний фонд регіонального розвитку. На відновлювальні роботи у Харкові виділили 1 млрд грн, що дозволить відновити об’єкти житлово-комунальної сфери, постраждалі від бойових дій.
Для надання компенсацій за знищене житло передбачили 3 млрд грн, а за пошкоджене майно — 1 млрд грн. Це допоможе підтримати громадян, які постраждали внаслідок бойових дій.
У бюджеті також врахували рішення Стратегічної інвестиційної ради щодо спрямування 36,4 млрд грн на реалізацію пріоритетних напрямів публічних інвестицій, зокрема:
- 11,8 млрд грн — на освіту;
- 8 млрд грн — на водопостачання;
- 6 млрд грн — на соціальний захист;
- 5,6 млрд грн — на охорону здоров’я;
- 4,4 млрд грн — на транспорт;
- 502 млн грн — на державне управління;
- 70 млн грн — на проєкти у сфері культури, зокрема на будівництво укриттів.