Уряд схвалив проєкт Держбюджету на 2025 рік до другого читання

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Головний пріоритет Держбюджету-2025 залишився незмінним — оборона, обороноздатність та безпека України. На ці потреби пропонують виділити 2 трлн 225 млрд грн

Уряд схвалив проєкт Держбюджету на 2025 рік до другого читання

У проєкті Закону «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 14.09.2024 № 12000 до другого читання основні показники залишаються незмінними:

Видатки загального фонду становлять 3 709,8 млрд грн. Доходи, які раніше спрямовувалися до спеціального фонду  у розмірі 43,2 млрд грн на фінансування Державного дорожнього фонду, тепер повністю перенесені до загального фонду бюджету. Додаткові 12 млрд грн спрямували на підвищення виплат вчителям, що забезпечить покращення умов праці педагогів. Для зміцнення обороноздатності виділили додатково 1 млрд грн на розвиток озброєння та військової техніки для Міноборони та ГУР МО. При цьому скоротили фінансування Генпрокуратури на 1,2 млрд грн.

На підтримку оборонно-промислового комплексу передбачили 500 млн грн для здешевлення кредитів підприємствам. Додаткові 646 млн грн виділили для МОЗ. Зокрема 500 млн грн на реімбурсацію ліків для лікування серцево-судинних та неврологічних захворювань.

Мінкультури надали додаткові 488,4 млн грн, з яких 200 млн грн спрямували на проєкти стратегічних комунікацій та просування позитивного іміджу України за кордоном. Окремо передбачили 150 млн грн для підтримки українців за кордоном та сприяння їх поверненню в Україну через діяльність Агенції єдності українців при Мінекономіки.

Видатки Мінсоцполітики збільшили на понад 1,4 млрд грн. Зокрема:

  • 1 млрд грн — на допомогу внутрішньо переміщеним особам;
  • 102,2 млн грн — на оплату хмарних ресурсів для цифрових технологій;
  • 328,6 млн грн — на послуги денного догляду для дітей з інвалідністю.

Для розвитку аграрного сектору передбачили додаткові 1 млрд грн на підтримку тваринництва та переробку сільськогосподарської продукції.

Мінінфраструктури передбачили 1 млрд грн на реалізацію інвестиційних проєктів через Державний фонд регіонального розвитку. На відновлювальні роботи у Харкові виділили 1 млрд грн, що дозволить відновити об’єкти житлово-комунальної сфери, постраждалі від бойових дій.

Для надання компенсацій за знищене житло передбачили 3 млрд грн, а за пошкоджене майно — 1 млрд грн. Це допоможе підтримати громадян, які постраждали внаслідок бойових дій.

У бюджеті також врахували рішення Стратегічної інвестиційної ради щодо спрямування 36,4 млрд грн на реалізацію пріоритетних напрямів публічних інвестицій, зокрема:

  • 11,8 млрд грн — на освіту;
  • 8 млрд грн — на водопостачання;
  • 6 млрд грн — на соціальний захист;
  • 5,6 млрд грн — на охорону здоров’я;
  • 4,4 млрд грн — на транспорт;
  • 502 млн грн — на державне управління;
  • 70 млн грн — на проєкти у сфері культури, зокрема на будівництво укриттів.

За інформацією Дениса Шмигаля

За інформацією Мінфіну


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Малоцінні необоротні матеріальні активи: відображаємо в обліку

Малоцінні, але необхідні, особливо в офісі. Хто відмовиться в спеку від кондиціонера чи в холод від обігрівача? Принтери, сканери, ксерокси, меблі, кондиціонери — більшість офісного обладнання належить до малоцінних необоротних матеріальних активів. Сьогодні про основні нюанси обліку малоцінних необоротних матеріальних активів
274902

Малоцінні швидкозношувані предмети (МШП)

Малоцінний в обліку не означає не потрібний у господарстві. Без цих дрібниць взагалі може зупинитися виробничий процес, оскільки без спецодягу та інструментів робітники не будуть працювати. Такі об’єкти, як правило, відображаються в обліку як малоцінні швидкозношувані предмети (МШП). У консультації — про визначення, облік та списання МШП
310755

Нарахування авансу зарплати

Заробітну плату за першу половину місяця називають «авансом». Як його розрахувати, показати в обліку та оподаткувати — розкажемо у статті
138182

Відклик з відпустки

Ситуації бувають різні: виробнича необхідність, непередбачувана відсутність колеги або нагальна потреба у фахівцеві. У таких випадках у роботодавця виникає потреба ініціювати відклик працівника з відпустки. Але як це зробити правильно, щоб не порушити трудові права працівника й не отримати штраф? У цій статті розберемося, коли відклик дозволений, які умови обов’язкові, та як усе оформити документально
80413

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді