Графіки погодинного відключення електроенергії складатимуть по-новому

Міненерго виклав в новій редакції Інструкцію про складання і застосування графіків погодинного відключення електроенергії, затвердженої наказом від 15.10.2015 № 654

image38

Мета змін — забезпечити справедливу і рівномірну черговість розподілу використання доступної потужності та електроенергії між споживачами.

Згідно з Інструкцією, змінюють підхід щодо складання та застосування графіків погодинного відключення електроенергії (далі — ГПВ).

Зокрема, ГПВ складаються двічі на рік за результатами проведення літнього та зимового режимного дня вимірів кожного ОСР (оператора системи розподілу). Графіки складають в обсязі не менше 75% від максимального споживання електричної потужності з 8:00 до 22:00 в режимний день. Вони розподіляються на 6 рівних черг (кожна черга додатково складається із 2 рівних підчерг), кожна з яких має підтримуватися в обсязі не менше 12,5% від загального споживання замірів останнього режимного дня.

Складені графіки розподіляють на 6 рівних за навантаженням блоків і складаються на кожен день тижня так, щоб запобігати коливанням навантаження при одночасному переході з однієї черги (або підчерги) на іншу.

Якщо детальніше, то графіки для цих 6 блоків навантаження складаються на кожен день тижня по застосуванню черг (або підчерг) на кожні 30 хвилин доби та зміщені на 30 хвилин один від одного для забезпечення одночасного відключення черги (підчерги) в одному блоці, та включення черги (підчерги) у іншому блоці.

На період дії воєнного стану та протягом 12 місяців після його припинення чи скасування діють такі правила:

  • максимальна одноразова тривалість відключення електроенергії під час застосування ГПВ не може перевищувати 6 годин. Можливе відхилення не може становити більше ніж 1 годину незалежно від температури зовнішнього повітря;
  • подальший період електрозабезпечення споживачів після відключення має бути не менше 2 годин, без урахування часу на перемикання. При цьому час на перемикання не повинен перевищувати 30 хвилин.

До ГПВ не включають критично важливі об’єкти, яким має бути забезпечено пріоритетне енергопостачання відповідно до встановленого мінімального навантаження.

Що дають прийняті зміни?

1. Оновлений механізм регулювання графіків погодинного відключення споживачів буде більш гнучкий і контрольований.

2. Зміна розподілу на рівномірні черги і підчерги дозволить відключати при застосуванні ГПВ меншу кількість споживачів.

3. Завдяки уніфікації в усіх регіонах застосовуватимуть єдиний механізм розподілу. Відключення будуть більш рівномірними і справедливими – за чіткою черговістю.

ОСР мають адаптувати свої графіки згідно з оновленою інструкцією. Про оновлення графіків повідомлятимуть додатково.

Наказ Міненерго зі змінами від 27.11.2024 № 439 набрав чинності 03.12.2024.

За інформацією Міненерго


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Робота РРО під час воєнного стану

Розрахункові операції потребують застосування РРО. Воєнний час — не виняток. Однак наразі платежі через касові апарати мають певні особливості. Розглянемо їх.
39438

Посадова інструкція бухгалтера 2025

Організація бухгалтерського обліку на підприємстві передбачає не тільки вирішення питань облікової політики, але, насамперед, кадрової політики. Хто буде вести облік? Однак відібрати найманих працівників замало – необхідно ще й правильно їх документально оформити. Одним із обов’язкових документів є посадова інструкція бухгалтера, посадова інструкція головного бухгалтера. Яким має бути їхній зміст, їхня обов’язковість та відповідальність – про це в консультації
62222

Перевірки Держпраці 2025

Як проводяться перевірки Держпраці у воєнний час, чи є штрафи та за якими правилами діють перевіряльники? Із порадами експерта знатимете, як поводитися під час несподіваного інспекційного відвідування. Також розглянемо зміни у порядку проведення трудових перевірок у цьому році та повноваження інспектора під час перевірки
48800

Як змінюється порядок бронювання військовозобов’язаних із 1 грудня

Експерт пояснив, як працюватимуть нові правила бронювання з 01.12.2024. Критичним підприємствам доведеться підтвердити свій статус і заново забронювати працівників. Дедлайн для чинних бронювань — 28.02.2025. Додалася обов’язкова вимога до розміру зарплати заброньованого працівника
12385

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді