Яку суму вважають доходом юрособи-єдинника третьої групи в разі розрахунків через платіжні термінали

Доходом юрособи у разі використання терміналів вважається сума з урахуванням комісії банку

Яку суму вважають доходом юрособи-єдинника третьої групи в разі розрахунків через платіжні термінали

Доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 Податкового кодексу України; далі — ПК.

Дохід визначають на підставі даних обліку, який ведеться відповідно до статті 296 ПК.

Юридичні особи – платники податку третьої групи використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень пунктів 44.2, 44.ПК.

До суми доходу платника єдиного податку включають вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів, робіт, послуг (абз. 1 та 4 п. 292.3 ПК).

До суми доходу платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) за звітний період включають вартість реалізованих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг), за які отримали попередню оплату (аванс) у період сплати інших податків і зборів, визначених ПК.

Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів, робіт, послуг (п. 292.6 ПК).

Отже, якщо при здійсненні розрахунків за товари (роботи послуги) із використанням платіжних терміналів з суми виручки банк утримує комісійну винагороду за послуги з розрахункового обслуговування, то доходом юридичної особи – платника єдиного податку третьої групи вважають всю вартість реалізованого товару (робіт, послуг), тобто повна сума виручки (з урахуванням суми комісії, утриманої банком). При цьому датою отримання доходу є дата надходження коштів на розрахунковий рахунок платника єдиного податку.

За інформацією ДПС у Запорізькій області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

ФОП на загальній системі оподаткування 2025

Розповімо про особливості перебування ФОП на загальній системі оподаткування у 2025 році: облік доходів і витрат, про книгу обліку, перехідні витрати між ІII та IV кварталом, графік обов’язкових платежів (ЄСВ, ПДФО, військовий збір). Чи варто переходити на загальну систему у 2025 році? Відповіді — в огляді
656796

Податкова декларація платника єдиного податку фізичної особи підприємця 3 група

Облік для спрощенців досить простий, але декларацію треба правильно заповнити та вчасно подати. Сьогодні про те, як це зробити для ФОП на 3-й групі єдиного податку — платників і неплатників ПДВ
142788

Ліквідаційний звіт за 2025 рік: як скласти та подати ФОП-єдиннику

У консультації — про один з етапів припинення бізнесу фізособою-підприємцем, який є платником єдиного податку групи 1, 2 чи 3. Як скласти останню декларацію з єдиного податку з Додатком з ЄСВ, коли сплатити податок і ЄСВ, зразок заповнення ліквідаційної декларації і Додатка з ЄСВ
57989

Декларація про майновий стан і доходи 2025: як і коли подати

Декларація про майновий стан, декларація про доходи — це назви однієї і тієї ж декларації, яку подають фізособи в податкову. Розповімо, коли й кому подати декларацію про доходи. Також розглянемо приклад, як заповнити декларацію про доходи фізичної особи та фізичних осіб-підприємців за оновленою формою
450502

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді