Квоти на цукор до ЄС розподілять за обсягом виробництва: до 20 січня подайте звіт

Кабмін затвердив механізм розподілу квоти на експорт цукру до Європейського Союзу на 2025 рік

Квоти на цукор до ЄС розподілять за обсягом виробництва: до 20 січня подайте звіт

Нагадуємо, переліки товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню та квот на 2025 рік затвердив Кабмін постановою від 24.12.2024 № 1481. Постанова набирає чинності з 1 січня 2025 року.

Зокрема, Уряд затвердив перелік товарів аграрної продукції, експорт яких підлягає ліцензуванню:

  • обсяг квоти для товару «Сіль, придатна для споживання людьми» за кодом згідно з УКТЗЕД 2501 00 91 00, експорт якого підлягає ліцензуванню (обсяг квоти — 0 тонн);
  • перелік товарів, експорт яких підлягає ліцензуванню, а саме: пшениці і суміші пшениці та жита (меслин) (за кодом згідно з УКТЗЕД 1001 99 00 00), кукурудзи (за кодом згідно з УКТЗЕД 1005 90 00 00), насіння ріпаку або кользи (за кодами згідно з УКТЗЕД 1205 10 90 00, 1205 90 00), насіння соняшнику (за кодами згідно з УКТЗЕД 1206 00 91 00, 1206 00 99 00).

Режим ліцензування зазначених товарів застосовується тоді, коли країною призначення товарів є Республіка Болгарія, Румунія, Словацька Республіка, Угорщина та Республіка Польща, незалежно від країни реєстрації нерезидента-контрагента згідно з зовнішньоекономічним контрактом.

Заявки на одержання ліцензій та видачу ліцензій розглядає Мінекономіки на підставі погоджень, що надає Мінагрополітики після двосторонніх консультацій з партнерами, які виявили готовність до консультацій.

Крім того, постановою затверджений обсяг квоти для товару «Цукор», експорт якого до держав-членів ЄС підлягає ліцензуванню (обсяг квоти — 107 238,62 тонни).

Ліцензування запроваджується до 5 червня 2025 року. Обсяг квоти, затвердженої для товару «Цукор», розподіляє Мінагрополітики між експортерами цукру пропорційно фактичним обсягам виробництва зазначеної продукції за вересень — грудень 2024 року.

Обсяг виробництва підтверджується завіреними заявником — суб’єктом ЗЕД або уповноваженою ним особою копіями форм державного статистичного спостереження № 1-П (місячна) за відповідні місяці 2024 року.

Інформацію про фактичні обсяги виробництва зазначеної продукції за вересень — грудень 2024 року подають експортери зазначеної продукції до Мінагрополітики із підтвердними документами до 20 січня 2025 року.

За інформацією Мінагрополітики

Статті за темою

Усі статті за темою

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код УКТ ЗЕД
48270

Бухгалтерський та податковий облік експортних операцій

Як розпочати експорт товарів, про його документальне оформлення, дата визнання доходу від експорту товарів, вплив умов Інкотермс, курсові різниці та інші облікові нюанси експортних операцій, а також оподаткування експортних операцій – у цьому огляді
83757

Митна декларація: зразок заповнення, види, терміни

Митна декларація — це однин із документів, який використовується в обліку податкового кредиту з ПДВ. В огляді про те, якою буває митна декларація, як її заповнювати, що про митні декларації треба знати бухгалтеру
137664

Звільнення від мита і ПДВ товарів для енергоінфраструктури та розмінування

Верховна Рада скасувала ввізне мито і ПДВ на енергетичне обладнання. Підприємства-виробники також матимуть змогу з пільгами імпортувати складові для виробництва машин для механізованого розмінування. Тримайте детальний огляд змін до Податкового та Митного кодексів через ці новації
509

Імпорт товарів: бухгалтерський облік

Імпорт товарів в Україні має свої особливості в бухгалтерському обліку. Додаються облік міжнародних розрахунків, облік митних платежів, облік курсових різниць. Основні правила бухгалтерського обліку таких операцій та приклади проводок при імпорті товарів – у консультації
136874

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді