Як підтвердити відсутність заборгованості для отримання статусу критично важливих підприємств

Для підтвердження заборгованості зі сплати податків до державного і місцевих бюджетів та ЄСВ подайте Заяву на отримання Довідки про відсутність заборгованості. Її можна подати як у паперовій, так і в електронній формі

Як підтвердити відсутність заборгованості для отримання статусу критично важливих підприємств

Критерії та Порядок, за якими визначають підприємства, установи, організації критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період затвердив Кабмін постановою від 27.01.2023 № 76 (далі — Порядок).

Такими критеріями є, зокрема:

  • відсутність заборгованості із сплати податків до державного і місцевих бюджетів та єдиного внеску, що підтверджує довідка про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладений на контролюючі органи, або витяг з інформаційної системи органів ДПС щодо статусу розрахунків платника з бюджетом та цільовими фондами, засвідчений керівником підприємства, установи, організації (пп. 5 п. 2 Порядку);
  • загальна сума сплачених податків, зборів, платежів до державного і місцевих бюджетів, крім митних платежів, та сума сплаченого ЄСВ протягом звітного податкового року перевищує еквівалент 1,5 млн євро, визначений за середньозваженим офіційним курсом НБУ за той самий період, що підтверджує довідка контролюючого органу, в якому на обліку перебуває підприємство (пп. 1 п. 2 Порядку).

Порядком надання довідки про відсутність заборгованості із платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи затвердив Мінфін наказом від 03.09.2018 № 733 (далі — Порядок № 733).

Для отримання Довідки платник подає заяву про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі — Заява).

Довідку надають платнику безоплатно.

Заяву подає платник (на його вибір):

  • у паперовій формі — до державної податкової інспекції за основним місцем обліку такого платника або до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу. Якщо Заяву подали до державної податкової інспекції, її передають до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі – уповноважений орган);
  • в електронній формі — на адресу уповноваженого органу через приватну частину Електронного кабінету.

В Заяві обов’язково зазначають:

  • нормативно-правовий акт, яким передбачили необхідність підтвердження відсутності заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладений на контролюючі органи;
  • найменування суб’єкта (підприємства, установи, організації), до якого (якої) подаєте Довідку.

Форма Заяви наведена у додатку 2 до Порядку № 733.

Довідку або відмову у наданні Довідки готує уповноважений орган протягом п’яти робочих днів з дня, наступного за днем отримання Заяви органом, до якого її було подали (п. 4 Порядку № 733).

Строк дії Довідки становить десять календарних днів з дати її формування. У Довідці обов’язково зазначають строк її дії.

Довідку надають за вибором платника у паперовій або електронній формі. Про це він зазначає у Заяві.

Довідку у паперовій формі платник (його законний чи уповноважений представник) отримує безпосередньо в органі, до якого подали Заяву.

Довідку або відмову у наданні Довідки в електронній формі можете отримати у вкладці «Вхідні» меню «Вхідні/вихідні документи» приватної частини Електронного кабінету.

У разі звернення підприємств, установ, організацій до територіальних органів ДПС в частині отримання інформації щодо загальної суми сплачених податків, зборів, платежів до державного та місцевих бюджетів, крім митних платежів, та суми сплаченого ЄСВ, територіальний орган ДПС за основним місцем обліку платника в терміновому порядку надає довідку про сплачені суми протягом звітного податкового року в довільній формі на паперовому носії в цілому по Україні. Тобто, якщо платник звертається в 2025 році, довідку нададуть за 2024 рік.

За інформацією ДПС у Дніпропетровській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Головне для бухгалтера у січні 2025 року

В огляді — найважливіше, що має врахувати бухгалтер у січні. Це нові або оновлені консультації, форми зі зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу у цьому місяці
1120

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.12.2024. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
12367

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді