Нагадуємо, порядок заповнення і подання податкової звітності з ПДВ затвердив Мінфін наказом 28.01.2016 № 21 (далі — Порядок № 21).
У разі допущення продавцем товарів / послуг помилок при зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної, та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в ЄРПН податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець / продавець таких товарів / послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого продавця / покупця за формою Д6 (додаток 6). Копії документів, що визначили пунктом 201.10 ПК, подають до контролюючого органу за місцем обліку платника у строки, передбачені для подання податкової декларації (п. 16 розд. ІІІ Порядку № 21).
Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 ПК) платник податку самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним декларації, він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої декларації за формою, встановленою на дату подання уточнюючого розрахунку (п. 1 розд. IV Порядку № 21).
Коли виправляєте помилки у рядках поданої раніше податкової декларації, до яких повинні додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку маєте додати відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників (п. 8 розд. VІ Порядку № 21).
Водночас, форма додатка 6 не передбачає можливості подання уточнюючого додатка 6. Такий додаток може бути поданий з відміткою звітний або звітний новий.
Крім того, після подання декларації за звітний (податковий) період платник має право до закінчення граничного терміну подання декларації за такий самий період подати нову декларацію з виправленими показниками (п. 20 розд. ІІІ Порядку № 21).
Отже, помилку в додатку 6 можете виправити лише якщо її виявили до закінчення граничного терміну подання декларації. При цьому маєте право подати нову декларацію з відміткою «Звітна нова» та виправлений додаток 6 з відміткою «Звітний новий».