Чи можна виправити помилку в додатку 6 до декларації з ПДВ

Помилку у додатку 6 можливо виправити лише якщо її виявили до закінчення граничного терміну подання декларації

Чи можна виправити помилку в додатку 6 до декларації з ПДВ

Нагадуємо, порядок заповнення і подання податкової звітності з ПДВ затвердив Мінфін наказом 28.01.2016 № 21 (далі — Порядок № 21).

У разі допущення продавцем товарів / послуг помилок при зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної, та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в ЄРПН податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець / продавець таких товарів / послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого продавця / покупця за формою Д6 (додаток 6). Копії документів, що визначили пунктом 201.10 ПК, подають до контролюючого органу за місцем обліку платника у строки, передбачені для подання податкової декларації (п. 16 розд. ІІІ Порядку № 21).

Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 ПК) платник податку самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним декларації, він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої декларації за формою, встановленою на дату подання уточнюючого розрахунку (п. 1 розд. IV Порядку № 21).

Коли виправляєте помилки у рядках поданої раніше податкової декларації, до яких повинні додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку маєте додати відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників (п. 8 розд. VІ Порядку № 21).

Водночас, форма додатка 6 не передбачає можливості подання уточнюючого додатка 6. Такий додаток може бути поданий з відміткою звітний або звітний новий.

Крім того, після подання декларації за звітний (податковий) період платник має право до закінчення граничного терміну подання декларації за такий самий період подати нову декларацію з виправленими показниками (п. 20 розд. ІІІ Порядку № 21).

Отже, помилку в додатку 6 можете виправити лише якщо її виявили до закінчення граничного терміну подання декларації. При цьому маєте право подати нову декларацію з відміткою «Звітна нова» та виправлений додаток 6 з відміткою «Звітний новий».

За інформацією ДПС у Дніпропетровській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Код УКТ ЗЕД в податковій накладній: як визначити

Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
93536

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14349

Як отримати витяг платника ПДВ 2025

Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
21780

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді