В Україні зросла середня зарплата

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
За даними Держстату у 2024 році середня заробітна плата в Україні склала 21 473 грн

В Україні зросла середня зарплата

Порівняно з 2023 роком середня зарплата зросла на 23,1% та помітно перевищила минулорічну інфляцію (6,5%).

Якщо порахувати у доларовому еквіваленті, торішня зарплата перевищила рівень, досягнутий в останній перед початком повномасштабної війни рік (2021 рік — 513,5 доларів, 2024 рік — 534,8 доларів).

Минулого року найвищий рівень зарплат зафіксували в ІТ та телекомунікаційній сфері (майже 52,5 тис. грн), на авіаційному транспорті (43,9 тис. грн) та у фінансовій і страховій сфері (41,4 тис. грн).

В інших — ситуація помітно гірше.

Найнижчі зарплати — у сфері культури: працівники цих закладів (театрів, музеїв, бібліотек) отримували в середньому усього 13,1 тис. грн.

Ненабагато кращі умови праці — у зайнятих у сфері освіти (14,6 тис. грн), охорони здоров’я та надання соціальної допомоги (менше 16,9 тис. грн).

У цих же сферах — і найнижчі темпи зростання зарплат: приміром, у медиків — + 14,3%, творчих працівників — + 15,8%, освітян — + 17,3%.

Зарплати у сфері готельно-ресторанного господарства не дотягують до 15,9 тис. грн, поштовій сфері — ледь перевищують 16,1 тис. грн.

Середня зарплата будівельників — трохи більше 16,9 тис. грн, працівників нашої провідної експортної галузі – сільського господарства — 17,6 тис. грн.

Бідність працюючого населення залишається одним з найсерйозніших викликів для держави. Як наслідок, це:

  • стримуватиме повернення біженців в країну навіть після настання для цього належних безпекових умов;
  • посилюватиме зворотні процеси, стимулюючи подальший відтік людей до країн з кращими умовами оплати праці.

За інформацією Данила Гетманцева


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний податок 3 група: умови, ставки, види діяльності, бухгалтерський облік

Платники, які перебувають на єдиному податку, мають можливість сплачувати менше податків, аніж на загальній системі. Групу 3 єдиного податку можуть обирати і фізособи, і юрособи. У консультації розповімо про особливості єдиного податку для групи 3 зі ставками 3% та 5% у 2025 році
597544

Головне для бухгалтера в травні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати в травні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера в травні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
3582

Облік абонементів для працівників

Підприємство придбає для працівників абонементи в спортивний клуб. Розглянемо, як оформити таку операцію? Як оподаткувати і провести в бухгалтерському обліку абонементи для працівників? Як зазначити абонементи в Додатку 4ДФ?
3816

Податкова декларація з транспортного податку 2025

Придбали вартісний автомобіль класу «люкс»? Тоді готуйтеся подавати декларацію з транспортного податку. Хто подає, який граничний термін подання податкової декларації з транспортного податку у 2025 році, як заповнити декларації — розповість експерт
18673

Статутний капітал підприємства: поняття, бухгалтерський облік та оподаткування

Статутний капітал — це вартість внесків засновників підприємства. У консультації детально розглянемо поняття статутного капіталу, обмеження щодо його розміру, оподаткування внесків до статутного капіталу, бухгалтерський облік статутного капіталу, зокрема операцій з формування, збільшення та зменшення статутного капіталу
189578

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді