Уряд скасував застарілі інструменти держрегулювання у сфері насінництва
Відповідну постанову КМУ «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо дерегуляції господарської діяльності у сфері насінництва» від 08.04.2025 № 403 ухвалили на черговому засіданні. Документ підготувало Мінагрополітики.
У зв'язку з чим постанова КМУ «Деякі питання державного резервного насіннєвого фонду» від 27.06.2003 № 977 втратила чинність.
Основна мета постанови — скасування неефективних інструментів державного регулювання на підзаконному рівні та дерегуляція господарської діяльності у сфері насінництва.
📺 Мінімальне податкове зобов’язання: відповіді на запитання
Зокрема, раніше формування державного резервного насіннєвого фонду здійснювалось за рахунок коштів державного бюджету, що на сьогодні є недоцільним з наступних причин:
- великі витрати на зберігання насіння та постійного його оновлення;
- використання коштів держбюджету для створення та зберігання насіннєвого фонду може бути неефективним, оскільки насіння ряду культур може залишатися незатребуваними протягом тривалого часу;
- технологічні зміни: у сучасних умовах існує широкий доступ до сучасних методів селекції, що дозволяє фермерам отримувати високоякісне насіння у будь-який час. На сьогодні попит на насіння для забезпечення посівної кампанії задовольняється вітчизняною, зарубіжною селекцією та імпортом насіння.