Бізнес просить не вносити зміни у закон про ветмедицину до введення його в дію

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
Бізнес переконаний, що тільки після впровадження Закону про ветеринарну медицину (01.09.2025) та аналізу його функціонування можна буде розглядати можливість внесення змін на основі практичного досвіду та реальних потреб галузі

Бізнес просить не вносити зміни у закон про ветмедицину до введення його в дію

За інформацією бізнесу, у Верховній Раді 16 квітня планується обговорення пропозицій змін до Закону України «Про ветеринарну медицину» від 04.02.2021 № 1206–IX (далі — Закон № 1206).

Комітет виробників ветеринарних препаратів Європейської Бізнес Асоціації висловлює глибоку стурбованість у контексті ініціювання та можливого ухвалення змін на цьому етапі. Адже наразі відсутні підзаконні акти, які повинні регламентувати впровадження положень цього Закону. За таких умов його реалізація стає неможливою, а це створює ризики фактичного блокування роботи компаній у галузі ветеринарної медицини.

Європейська Бізнес Асоціація високо оцінює ухвалений Закон № 1206. На думку бізнесу, він сприяє гармонізації національного законодавства з європейськими стандартами, забезпечує належний рівень ветеринарного нагляду та створює прозорі умови у сфері виробництва та обігу ветеринарних препаратів.

Водночас прийняття змін до Закону за відсутності розробленої нормативної бази та належного підготовчого етапу може негативно вплинути на ветеринарний бізнес та в цілому призвести до уповільнення розвитку ветеринарної медицини в Україні.

tg_4.png

На думку бізнесу, пріоритетним завданням має стати розробка та впровадження необхідних підзаконних нормативно-правових актів, які деталізують та регламентують механізми реалізації Закону № 1206. Введення Закону в дію має відбуватися на основі чітко визначених правил, щоб уникнути правової невизначеності та блокування діяльності компаній.

Комітет виробників ветеринарних препаратів готовий долучитися до процесу розробки підзаконних актів, надавати фахові рекомендації та брати активну участь у їх обговоренні.

За інформацією Європейської Бізнес Асоціації


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Компенсація комуналки від орендарів і підрядників: ПДВ наслідки для ЗОЗ

Розв’яжемо кейс: як оподаткувати ПДВ компенсацію комунальних витрат від орендаря або підрядника. Знатимете, чи буде право на податковий кредит, які ПДВ-зобов’язання матиме ЗОЗ та що записати в податкових накладних
1544

Коли медпрацівники можуть отримати грошову допомогу при виході на пенсію

Вихід на пенсію в сучасних умовах може погіршувати матеріальний стан працівника. У медзакладів, як КНП, так і колишніх бюджетників ситуація з цим останні роки не покращилася. Отже, отримати допомогу під час виходу на пенсію для працівника — неабияка поміч. Хто й коли має право на таку допомогу — в цьому огляді
9990

Як оформити та оплатити відрядження медичних працівників

Відрядження може стосуватися кожного працівника. І медзаклад тут не виняток. Лікарі, молодший медперсонал, допоміжний персонал — усі вони можуть побувати з різних причин у відрядженні. Не говорячи уже про адміністративно-управлінський персонал та керівників, які найчастіше бувають у відрядженнях. Які особливості оформлення відряджень для медзакладів-КНП — розглянемо у консультації
4467

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді