Туристичний збір: практичні аспекти

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
Для бізнесу, який надає послуги з тимчасового проживання, важливо правильно організувати облік, справляння та сплату туристичного збору

Туристичний збір: практичні аспекти

Платниками є особи (громадяни України, іноземці, особи без громадянства), які тимчасово розміщуються в місцях проживання (ночівлі), визначених у підпункті 268.5.1 Податкового кодексу країни (ПК) — це як готелі та хостели, так і квартири, дачі чи садові будинки, які здаються в оренду.

Податковими агентами виступають ФОПи, юридичні особи, їхні філії та квартирно-посередницькі організації, які здійснюють послуги з тимчасового розміщення (пп. 268.5.2 ПК). Вони зобов’язані нарахувати, утримати і перерахувати туристичний збір до бюджету.

Базою оподаткування є кількість діб перебування у місці проживання (п. 268.4.1 ПК). Добу рахують за розрахунковими годинами, які встановлюють у конкретному об’єкті.

Сплату туристичного збору проводять авансом перед заселенням, відповідно до рішення органу місцевого самоврядування (п. 268.6.1 ПК). Забороняють повторно справляти збір за той самий період перебування на одній території.

Якщо гість виїжджає раніше — надмірно сплачений збір підлягає поверненню у загальному порядку (п. 268.6.3 ПК).

Готельні послуги місцевим жителям: чи буде туристичний збір

Податкові агенти сплачують збір за своїм місцезнаходженням:

  • щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал;

або

  • авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому — до 28 (29) включно) на підставі рішення відповідної сільської, селищної, міської ради.

Податкові агенти, які сплачують збір авансовими внесками, відображають у податковій декларації за звітний (податковий) квартал суми нарахованих щомісячних авансових внесків. При цьому остаточну суму збору, обчислену відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачують такі податкові агенти у строки, визначені для квартального звітного (податкового) періоду.

За інформацією ДПС у Київській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Закон № 3813: податок на прибуток, ТЦУ, ПДФО і туристичний збір

Закон № 3813, яким депутати внесли чергові зміни до Податкового кодексу України (ПК), опублікований у «Голосі України» 25.07.2024. Більшість змін, що в ньому передбачені, за винятком окремих положень, запрацює з першого числа наступного місяця після місяця його опублікування. Тобто з 01.08.2024.
878

Декларація з туристичного збору

У консультації – як заповнювати податкову декларацію туристичного збору і зразок декларації з туристичного збору. Дотримайтеся алгоритму заповнення й уникніть помилок
26388

Туристичний збір в Україні: за якими правилами сплачувати

За якою ставкою справляти туристичний збір 2024, чи подавати декларацію, якщо діяльність не проводилася, які документи підтверджують звільнення від сплати туристичного збору, чи може туристичний збір сплатити туроператор, як бути з туристичним збором платнику єдиного податку — в огляді
54092

Запрошуємо на гостину, або Організація та облік готельних послуг

Як би там не було, а туризм в Україні розвивається — і внутрішній, й іноземний. Чи потребує діяльність готелів ліцензування? Як відобразити в обліку послуги готелів? Які податки вони мають сплачувати?
6832

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді