Чи можна реалізовувати товари в разі умовного адмінарешту майна, що наклала ДПС
Запитання
Що означає умовний адміністративний арешт майна, накладений за недопуск до перевірки ДПС? Чи можливо реалізовувати товари за такого арешту, чи він стосується тільки рухомого та нерухомого майна зареєстрованого в реєстрі речових прав?
Відповідь
У статті 94.5 Податкового кодексу України визначено два види адміністративного арешту майна: повний та умовний.
Умовний арешт — це коли платник податків може користуватися своїм майном лише з дозволу керівника податкового органу або його заступника.
Податкова служба може накласти арешт на будь-яке майно платника податків, за винятком того, на яке за законом не можна звертати стягнення, і коштів на рахунках чи електронних гаманцях (п. 3 Порядку застосування адміністративного арешту майна, затвердженого наказом Мінфіну від 14.07.2017 № 632).
У пункті 6 цього самого Порядку читаємо, що після опису майна складають протокол, у якому зазначають, яке майно арештоване. Обмеження діють лише щодо майна, зазначеного у протоколі.
Знову зміни у законах? А щоб їх! І як тепер працювати? Як добре, що онлайн-помічник у системі «Експертус Головбух» і з робочими ситуаціями допоможе розібратися, і заспокоїть. Хутчіш тисніть на посилання і заручіться надійною підтримкою експертів 👇
Тобто щоб продати арештоване майно, потрібно отримати дозвіл керівника податкового органу. Якщо майно не зазначене у протоколі, ним можна розпоряджатися без обмежень.
Зверніть увагу! На деяке майно не можна звертати стягнення (додаток до Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 № 1404-VIII).
Отримайте відповідь на своє запитання через онлайн-помічник системи «Експертус Головбух».
Оформте передплату й отримайте безлімітну експертну підтримку користувачів VIP-версії Системи!