Чи можна реалізовувати товари в разі умовного адмінарешту майна, що наклала ДПС

48
Автор
юрист-експерт із податкового обліку Експертус Головбух

Запитання

Що означає умовний адміністративний арешт майна, накладений за недопуск до перевірки ДПС? Чи можливо реалізовувати товари за такого арешту, чи він стосується тільки рухомого та нерухомого майна зареєстрованого в реєстрі речових прав?

Відповідь

У статті 94.5 Податкового кодексу України визначено два види адміністративного арешту майна: повний та умовний.

Умовний арешт — це коли платник податків може користуватися своїм майном лише з дозволу керівника податкового органу або його заступника.

Податкова служба може накласти арешт на будь-яке майно платника податків, за винятком того, на яке за законом не можна звертати стягнення, і коштів на рахунках чи електронних гаманцях (п. 3 Порядку застосування адміністративного арешту майна, затвердженого наказом Мінфіну від 14.07.2017 № 632).

У пункті 6 цього самого Порядку читаємо, що після опису майна складають протокол, у якому зазначають, яке майно арештоване. Обмеження діють лише щодо майна, зазначеного у протоколі.

Тобто щоб продати арештоване майно, потрібно отримати дозвіл керівника податкового органу. Якщо майно не зазначене у протоколі, ним можна розпоряджатися без обмежень.

Зверніть увагу! На деяке майно не можна звертати стягнення (додаток до Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 № 1404-VIII).


Отримайте відповідь на своє запитання через онлайн-помічник системи «Експертус Головбух».

Оформте передплату й отримайте безлімітну експертну підтримку користувачів VIP-версії Системи!

Безплатний вебінар для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Камеральні перевірки: строки, штрафи та заперечення результатів

Камеральних перевірок ніхто не може уникнути. Якщо з вашою звітністю будуть проблеми, отримаєте акт від податкової, а за ним і податкове повідомлення-рішення. Консультація допоможе розібратися, як штрафують і чи можна подати заперечення до акта перевірки
13931

Валютне регулювання

Валютний нагляд з боку банків за операціям в іноземній валюті – це той інструмент, який накладає певні обмеження у зовнішньоекономічній діяльності та валютних операціях. Це може стосуватися не лише підприємств і підприємців, але й звичайних фізосіб. Якими є ці нюанси для 2024 року розповімо в огляді
68704

Перевірки агропідприємств 2024: до чого готуватись

Під час війни перелік перевірок скоротився, але їх не припинили остаточно. Законотворці поступово скасовують заборони. Експерт підкаже, на які перевірки чекати цьогоріч аграріям. Розглянемо, які перевірки можуть проводити ДПС, ПФУ, Держпраці та Держпродспоживслужба
741