Як виправити неправильну ставку ПДВ у податковій накладній

205
Автор
провідний експерт з податкового обліку Експертус Головбух

Запитання

Підприємство у травні 2024 продало товар із нульовою ставкою ПДВ. Пізніше виявилося, що код ставки 903 в податковій накладній вказали помилково, операцію потрібно було оподатковувати ПДВ за ставкою 20%. Як виправити податкову накладну, в якій невірно вказали ставку ПДВ?

Відповідь

У нормативних актах порядок виправлення помилкової ставки не прописаний. Є лише застереження, що в одній податковій накладній (ПН) не можна  зазначати водночас звільнені та оподатковувані операції (п. 17 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307; далі — Порядок № 1307). Порядок № 1307 не містить прямої заборони виправляти помилку через розрахунок коригування (РК) із кодом причини «104». У цій ситуації складіть РК на дату, коли виявили помилку. Раніше й самі податківці не заперечували такого порядку виправлення (індивідуальна податкова консультація (ІПК) ДПС від 21.07.2021 № 2872/ІПК/99-00-21-03-02-06).

Утім, у свіжіших роз’ясненнях контролери наполягають, що виправляти неправильну ставку в ПН потрібно у два кроки. Складіть:

  • РК на анулювання на дату виявлення помилки;
  • нову ПН на дату, коли виникли податкові зобов’язання (ІПК ДПС від 04.08.2023 № 2292/ІПК/99-00-21-03-02-06; ЗІР, категорія 101.15).

Тож якщо не бажаєте ризикувати і ставити під сумнів кредит покупця, а до того ж — у ПН помилково зазначили меншу ставку ПДВ, ніж потрібно, — складіть і зареєструйте РК на анулювання до цієї ПН і нову правильну ПН.

Попри те що помилку виправили, доведеться заплатити штраф за несвоєчасну реєстрацію ПН згідно з пунктом 90 підрозділу 2 розділу ХХ ПК. Адже граничні строки реєстрації ПН за травень 2024 року вже сплинули.

 

Отримайте відповідь на своє запитання через онлайн-помічник системи «Експертус Головбух».

Оформте передплату й отримайте безлімітну експертну підтримку користувачів VIP-версії системи!


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Строки і порядок реєстрації податкових накладних

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
235185

Бухгалтерський та податковий облік експортних операцій

Як розпочати експорт товарів, про його документальне оформлення, дата визнання доходу від експорту товарів, вплив умов Інкотермс, курсові різниці та інші облікові нюанси експортних операцій, а також оподаткування експортних операцій – у цьому огляді
80341

Податок на додану вартість

В аналітиці експерт розбирає, що таке ПДВ, все про ПДВ 2024 – ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
74373

Штраф за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної

ПДВ, безумовно, є найбільш штрафонебезпечним податком, що вимагає складного обліку та адміністрування. У цьому огляді ми розглянемо можливі штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних або коригування розрахунків
59638