Чи надсилає податкова до ЄДР дані про заперечення при ліквідації юрособи

64

Запитання

Чи надсилають податкові органи до ЄДР повідомлення про наявність заперечень проти проведення держреєстрації припинення юрособи за формами № 27-ОПП та № 28-ОПП?

Відповідь

До завершення строку, визначеного для заявлення кредиторами своїх вимог (у разі наявності грошових зобов’язань та / або заборгованості зі сплати податків і зборів), а також у день отримання запиту від суб’єкта державної реєстрації контролюючий орган передає до ЄДР у порядку інформаційної взаємодії між ЄДР та інформаційними системами ДПС відомості про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати податків і зборів за формою № 30-ОПП або відомості про узгодження плану реорганізації юридичної особи за формою № 31-ОПП (ч. 6 ст. 13 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 року № 755-IV та пунктом 11.10 розділу XI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588; далі — Порядок № 1588).

За наявності заборгованості зі сплати податків і зборів додатки до відомостей за формою № 30-ОПП надсилають (видають) комісії з припинення (ліквідаційній комісії, ліквідатору) або особі, відповідальній за погашення грошових зобов’язань або податкового боргу, що є такою згідно з пунктом 97.4 Податкового кодексу України, за їх зверненням.

Додатки до відомостей № 30-ОПП видають ті контролюючі органи, які їх сформували (п. 11.11 розд. XI Порядку № 1588).

Наявність в ЄДР відомостей про наявність заборгованості із сплати податків і зборів та/або наявність заборгованості із сплати ЄСВ є підставою для відмови у державній реєстрації припинення юридичної особи.

Якщо контролюючий орган до ЄДР передав відомості про наявність заборгованості зі сплати податків і зборів, то після погашення заборгованості контролюючий орган передає до ЄДР відомості про відсутність заборгованості зі сплати податків і зборів (абз. 5 п. 11.10 розд. ХІ Порядку № 1588).

Безлімітна підтримка користувачів «Експертус Головбух»

Із 10 грудня 2024 року діє Порядок електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань й інформаційними системами Державної податкової служби України, затверджений спільним наказом Мінюсту, Мінфіну від 05.07.2024 № 2040/5/327; далі — Наказ № 2040.

З набранням чинності Наказом № 2040, норми наказу Мінюсту та Мінфіну від 18.03.2016 № 759/5/371, які встановлювали, що до запровадження обміну документами в електронній формі між ЄДР та інформаційними системами ДПС відомості про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати податків і зборів надсилались у повідомленнях за попередніми формами (повідомлення про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи за формою № 27-ОПП та повідомлення про відкликання заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи за формою № 28-ОПП), втратили чинність.

Отже, контролюючі органи направляють до ЄДР відомості за формою № 30-ОПП, у тому числі і після погашення заборгованості зі сплати податків і зборів, інформацію про яку направили до ЄДР у повідомленні за формою № 27-ОПП.

📩 Хочете знати про зміни раніше за колег?

tg_4.png

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Облікова політика підприємства—2025: як внести зміни й на що зважати

В обліковій політиці підприємство закріплює свій вибір у варіативних правилах ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності. Або ж — зазначає свій підхід до обліку, якщо нормативка не передбачає варіантів обліку щодо окремих операцій. Облікова політика не раз була надійним помічником підприємств під час судових тяжб із податківцями. Тож підходьте до її розробки стратегічно, а головне — дотримуйтесь обраних в ній правил, щоб сформувати механізм захисту у разі претензій фіскальних органів та можливих судових спорів
114981

Семінари та вебінари для бухгалтерів 2025

Бухгалтерські семінари та вебінари ― це можливість для бухгалтера швидко опанувати новації законодавства, дізнатися рішення для специфічних робочих ситуації, а також обмінятися досвідом в бухгалтерській спільноті. Які семінари для бухгалтерів невдовзі відбудуться ― в огляді
29719

Робота у вихідний день під час воєнного стану: як оформити і компенсувати

Тримайте алгоритм із шести кроків, три корисні таблиці та чотири зразки кадрових документів, які допоможуть правомірно залучити працівників до роботи у вихідний з урахуванням норм, що діють під час воєнного стану
6110

Товарно-транспортна накладна (ТТН) 2025

Правильно оформите товарно-транспортну накладну — знизите ризики під час податкової перевірки. Розбираємо, коли обов’язкова виписка ТТН, як її заповнити, подаємо приклад нової товарно транспортної накладної, що почала діяти у 2025 році
435386

Звіт до ТЦК про транспортні засоби: зразок

Форма, порядок та строки подання інформації про наявність транспортних засобів і техніки, їх технічний стан до територіального центру комплектування. Перелік суб’єктів, хто зобов’язаний подавати інформацію про транспорт. Дані, які слід наводити у відомості
10442