Порядок, підстави, терміни продовження строків проведення перевірок
Запитання
Який порядок, підстави, терміни продовження строків проведення перевірок та зупинення розпочатої перевірки?
Відповідь
Судові витрати: як облікувати й оподаткувати
Продовження строків проведення перевірок, визначених у статті 77 Податкового кодексу України (ПК), можливе за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) податкової не більш як на 15 р. дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – не більш як на 5 р. дн., інших платників податків – не більш як на 10 р. дн (абз. 2 п. 82.1 ПК).
Продовження строків проведення перевірок, визначених у статті 78 ПК, можливе за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) податкової не більш як на 10 р. дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – не більш як на 2 р. дн., інших платників податків – не більш як на 5 р. дн (абз. 2 п. 82.2 ПК).
Тривалість перевірок, визначених статтею 80 ПК, не повинна перевищувати 10 діб (п. 82.3 ПК).
Продовження строку таких перевірок здійснюють за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу не більш як на 5 діб.
Підставами для подовження строку перевірки є:
- заява госпсуб’єкта (у разі необхідності подання ним документів, які стосуються питань перевірки);
- змінний режим роботи або підсумований облік робочого часу госпсуб’єкта та/або його госпоб’єктів.
Документальну планову та позапланову перевірку платника, крім платника – суб’єкта малого підприємництва, можуть зупинити за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) органу контролю. Це оформлюють наказом, копію якого не пізніше наступного робочого дня вручають платнику чи його уповноваженому представнику під розписку або надсилають платнику у порядку, визначеному статтею 42 ПК, з подальшим поновленням її проведення на невикористаний строк (п. 82.4 ПК).
Зупинення документальної планової, позапланової перевірки перериває перебіг строку проведення перевірки в разі вручення платнику або його уповноваженому представнику наказу про зупинення такої перевірки.
При цьому перевірка може бути зупинена на загальний строк, що не перевищує 30 р. дн.
Перевірка може бути зупинена на строк, необхідний для завершення таких процедур, у разі:
- необхідності проведення експертизи;
- отримання інформації від іноземних держорганів щодо діяльності платника;
- завершення розгляду судом позовів з питань, пов’язаних з предметом перевірки;
- відновлення платником втрачених документів.
Загальний термін проведення перевірок з урахуванням строків зупинення не може перевищувати 60 к. дн.
Отже, продовження строків проведення перевірок та зупинення розпочатої перевірки працівниками органу контролю здійснюють за рішенням керівника податкового органу.
Терміни продовження перевірки залежать від виду перевірки та категорії платника, встановлених статтею 82 ПК.
Водночас, тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України особливості проведення податкових перевірок визначені пунктом 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК.
За інформацією ДПС у Запорізькій області
Якщо сплатите податок не на той рахунок, ДПС вже не штрафуватиме. Це справедливо, адже ви все одно поповнили бюджет держави. Але врегулювати напрям сплати податку маєте самотужки, подавши заяву до податкової