Право на пільгу щодо сплати земельного податку фізичною особою, яким призначено пенсію не за віком

671

Запитання

Чи мають право на пільгу щодо сплати земельного податку ФО, яким призначено пенсію не за віком (за вислугу років, по інвалідності, у разі втрати годувальника тощо) після досягнення ними пенсійного віку?

Відповідь

Фізособи, які вийшли на пенсію не за віком (за вислугу років, по інвалідності, у разі втрати годувальника тощо) після досягнення ними пенсійного віку, мають право на пільгу щодо сплати земельного податку за земельні ділянки, що належать їм на правах приватної власності (за винятком земельних паїв).

Для отримання пільги щодо сплати земельного податку фізособа має подати до 01 травня поточного року або протягом 30 календарних днів з дня набуття права на пільгу до податкового органу за місцезнаходженням земельної ділянки:

  • заяву про застосування пільги довільної форми;
  • документи, що посвідчують її право на пільгу (пенсійне посвідчення (за віком)).

За інформацією ДПС у Чернівецькій області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Податок на розкіш 2024

Що таке податок на розкіш у 2024 році в Україні, коли та як його сплачують фізособи? Про це у консультації
18735

Податкова декларація з податку на нерухоме майно 2024

Встигніть подати форму податкової декларації з податку на нерухоме майно вчасно. Наші підказки допоможуть не схибити у цій нелегкій справі. Порядок заповнення податкової декларації з податку на нерухоме майно, бланк податкової декларації з податку на нерухоме майно — у консультації
55540

Огляд податкових змін закону № 1914-Х

Масштабне оновлення Податкового кодексу, яке зачіпає майже всі податки та ще й порядок їхнього стягнення. Резонанс викликають зміни в оподаткуванні продажу нерухомості, податок з доходів селянських господарств, а також зміни в рентній платі щодо залізної руди. Однак ще є зміни в акцизі, єдиному податку, адмініструванні податків. Що ж саме прийнято у законі – у цьому огляді.
22252

Податкова амністія: як відбуватиметься на практиці виведення активів громадян України з тіні

Зміни в Податковому кодексі вже не є чимось новим в Україні і на черзі свіжі оновлення, датовані 15 червня 2021 року. Саме в цей день прийняли зміни до Кодексу, які стосуються президентського законопроєкту №5153-п від 25.02.2021 року. Чимало людей знають цей законопроєкт в якості так званої «податкової амністії». В огляді розберемо, до яких «покращень» варто готуватися підприємцям.
1245