Яким чином обчислюється сума податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для фізичних осіб?
Який код типу об’єкта нерухомості та ставку податку необхідно вказати в додатку 1 (додатку 2) до декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, якщо в рішенні органу місцевого самоврядування на 2025 рік прийняті ставки податку згідно із Класифікатором будівель та споруд ДК 018-2000, який діяв до 1 січня 2024 року?
Чи застосовується до юридичної особи, яка є власником 10 об’єктів житлової нерухомості (квартир), кожна з яких має площу 200 кв. метрів, норма підпункту 266.7.1-1 Податкового кодексу України? Якщо застосовується, то яким чином — один раз чи до кожного об’єкту житлової нерухомості?
До якого контролюючого органу необхідно звертатись фізособам-власникам декількох об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, розміщених у різних населених пунктах, для проведення звірки даних?
Чи сплачується податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, якщо житлова нерухомість не придатна для проживання?
Чи мають право на пільгу щодо сплати земельного податку ФО, яким призначено пенсію не за віком (за вислугу років, по інвалідності, у разі втрати годувальника тощо) після досягнення ними пенсійного віку?
Як можна виправити помилку в декларації з податку на нерухоме майно ділянки, після граничного терміну її подання, якщо помилково вказали загальну площу, що призвело до збільшення або до зменшення податкового зобов’язання?
Яким чином фізичні особи — співвласники житлової нерухомості, що перебуває у їх спільній сумісній власності, але не поділена в натурі, можуть повідомити податковий орган про визначеного за їх згодою платника податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?
Платник податків подав податкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з додатком у частині об’єкту житлової нерухомості, при цьому у нього у власності перебуває об’єкт нерухомого майна нежитлової нерухомості. Така дія в подальшому призвела або призведе до виникнення податкового боргу. Як заповнити уточнюючу податкову декларацію в такому випадку?
Юрособи — платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в період дії воєнного стану тимчасово надавали ЗСУ об’єкти нерухомості, розташовані на територіях, де не велися бойові дії (не були окупованими). Чи мають право ці юрособи зменшити податкові зобов’язання з податку на нерухоме майно, що нарахували на такі об’єкти нерухомості?