Чи сплачують спадкоємці податок на нерухоме майно у разі смерті власника об'єкта нерухомості
Запитання
Чи сплачується податок на нерухоме майно за період до дати оформлення прав власності спадкоємцями, у разі смерті власника об'єкта нерухомості?
Відповідь
Національна сертифікація бухгалтерів — 2025
Підставами для припинення податкового обов'язку, крім його виконання, є, зокрема, смерть фізичної особи (пп. 37.3.2 Податкового кодексу України; далі — ПК).
Обчислює суми податку з об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізосіб, контролюючий орган за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості (пп. 266.7.1 ПК).
Податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку на нерухоме майно разом з детальним розрахунком суми та відповідні платіжні реквізити надсилаю платнику податковий орган до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком) (абз. 1 пп. 266.7.2 ПК).
У разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, обчислюють для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений об'єкт оподаткування. Для нового власника — починаючи з місяця, в якому він набув право власності (пп. 266.8.1 ПК).
У разі смерті фізиособи — власника об'єкта нерухомості, податковий обов'язок щодо сплати податку на нерухоме майно, припиняється з початку місяця в якому наступила смерть власника.
При цьому, спадкоємці фізособи, які набули право власності на об'єкт нерухомого майна після смерті фізособи — попереднього власника, з місяця виникнення права власності на такий об'єкт сплачують податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
За інформацією ДПС у Запорізькій області,
Консультація допоможе платникам на загальній і спрощеній системах оподаткування правильно показати у бухобліку та фінзвітності розрахунки за МПЗ