Яка відповідальність застосовуються до громадян, які ввезли транспортні засоби і передали їх іншим особам?

378

Запитання

Яка відповідальність застосовуються до громадян (резидентів чи нерезидентів), які ввезли транспортні засоби особистого користування на митну територію України в режимі транзиту чи тимчасового ввезення і передали їх іншим особам та на дату набрання чинності Законом України від 08.11.2018 № 2612-VIII не володіють інформацією щодо їх місцезнаходження в Україні?

Відповідь

Відповідальність за порушення вимог митного законодавства щодо порушення строків транзитних перевезень та тимчасового ввезення несе та особа, яка фактично ввезла транспортний засіб і не вивезла його за межі митної території України у встановлені строки.

На цей час, статтею 470 МКУ передбачені стягнення:

  • попередження або штраф у розмірі 170 грн. (перевищення не більш ніж на 1 добу);
  • штраф у розмірі 3400 грн. (перевищення більше ніж на 1 добу, але не більше ніж на 10 діб);
  • штраф у розмірі 8500 грн. (перевищення більше ніж на 10 діб, а також втрата товарів, транспортних засобів).

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності та несплату податків

Відповідальність за перевищення строків тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування встановлено ст. 481 МКУ:

  • не більше ніж на три доби – штраф у розмірі 850 грн.;
  • більше ніж на три доби, але не більше ніж на десять діб – штраф у розмірі 5100 грн.;
  • більше ніж на десять діб – штраф у розмірі 17000 грн.
Окрім відповідальності за цими статтями, при встановленні фактів використання автомобілів, які знаходяться у митних режимах транзиту та тимчасового ввезення, митниці розглядають питання щодо складання протоколів про порушення митних правил за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 485 МКУ, якою передбачено накладення стягнення у вигляді штрафу у 300 відсотків несплаченої суми митних платежів.

Законом України від 08 листопада 2018 року № 2612-УІІІ «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України» внесено зміни до МКУ.

З 24.05.2019 за передачу транспортного засобу особистого користування, тимчасово ввезеного на митну територію України чи поміщеного у митний режим транзиту, у володіння, користування або розпорядження особі, яка безпосередньо не ввозила такий транспортний засіб на митну територію України чи не поміщувала його у митний режим транзиту, за винятком випадків, коли в транспортному засобі знаходиться особа, яка безпосередньо ввозила такий транспортний засіб на митну територію України чи поміщувала його у митний режим транзиту, а так само використання такого транспортного засобу для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні передбачено накладення штрафу в розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (частина четверта ст. 469 МКУ).

Втрата транспортних засобів, ввезених громадянином в режимі тимчасового ввезення, у тому числі їх розкомплектування, тягне за собою накладення штрафу в розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскацію таких транспортних засобів (частина шоста ст. 481 МКУ).

Втрата ТЗ, поміщених у митний режим транзиту, у тому числі їх розкомплектування, тягне відповідальність у вигляді штрафу в розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскації таких транспортних засобів (частина шоста ст. 470 МКУ).

Читайте повний текст

ЗІР, категорія 220.03


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Подорожній лист: як скласти

Списати паливо без підтвердження його господарського використання можна далеко не всім. Про подорожній лист та його роль в документальному оформленні списання пального. Як його скласти, що він має містити, як заповнити подорожній лист легкового та вантажного автомобіля, подорожній лист на електромобіль — у коментарі
151285

Товарно-транспортна накладна (ТТН) 2024

Правильно оформимо ТТН — уникнемо ризиків при податковій перевірці. Товарно-транспортна накладна: коли обов’язкова виписка ТТН, якими є правила заповнення ТТН і що в них нового, товарно транспортна накладна приклад — у цьому огляді. Крім цього, надаємо допрацьовану під нові правила габаритно-вагового контролю зразок товарно-транспортної накладної
295931

Декларація збору за місця для паркування транспортних засобів: зразок

Хто сплачує збір за місця для паркування транспортних засобів, як розрахувати збір за місця для паркування транспортних засобів та його розмір, терміни декларування та сплати збору, розрахунок суми податкової пільги зі збору за місця для паркування, порядок заповнення декларації збору за місця для паркування зі зразками заповнення – у консультації
2336

Договір перевезення вантажу: як оформити

Договір перевезення вантажу зустрічається у повсякденній діяльності будь-якого підприємства. Як обліковуються та оподатковуються такі договори, у чому різниця між перевезенням, транспортно-експедиторськими та допоміжними послугами, нюанси обліку цих послуг, про оформлення ТТН і актів наданих послуг – розповімо у консультації
61008

Транспортний податок: хто, коли, скільки

Готуйтеся платити транспортний податок, якщо ви вважаєте, що автомобіль повинен втілювати перевагу високих технологій, а розкіш і комфорт ніколи не бувають зайвими. І це правило, яке встановлює нам держава. У консультації про правила нарахування транспортного податку в Україні
69317