Який порядок отримання дозволу на провадження митної брокерської діяльності

4048

Запитання

Який порядок отримання дозволу на провадження митної брокерської діяльності та який підрозділ Державної фіскальної служби України уповноважений видавати такі дозволи?

Відповідь

⚡️ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ: СУДОВИЙ ОГЛЯД⚡️

Згідно з ст. 405 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-УІ зі змінами та доповненнями (далі – МКУ) на провадження митної брокерської діяльності надаються дозволи. Підприємства, які отримали такі дозволи, включаються до реєстру митних брокерів, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. Таким підприємствам видаються витяги із зазначеного реєстру.

Набуття права на провадження митної брокерської діяльності без отримання відповідного дозволу не допускається, за винятком випадків, передбачених главою 2 МКУ.

Наказом Міністерства фінансів України від 04.08.2015 № 693 «Про діяльність митних брокерів», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.08.2015 за № 1036/27481 зі змінами та доповненнями (далі – Наказ № 693), затверджено Порядок подання та розгляду заяв і надання дозволу на провадження митної брокерської діяльності та контролю за нею (далі – Порядок); форму заяви про надання/переоформлення дозволу на провадження митної брокерської діяльності; форму заяви про анулювання/зупинення дії дозволу на провадження митної брокерської діяльності; форму Витягу з реєстру митних брокерів.

Відповідно до п. 3 розд. І Порядку з метою провадження митної брокерської діяльності підприємства повинні отримати дозвіл на провадження митної брокерської діяльності (далі – Дозвіл), що надається Державною фіскальною службою України (далі – ДФС) та Адміністрацією Державної прикордонної служби України (далі – Адміністрація Держприкордонслужби) відповідно до поданої заяви про надання/переоформлення дозволу на провадження митної брокерської діяльності (далі – Заява про надання/переоформлення Дозволу), за формою, затвердженою Наказом № 693.

Пунктом 4 розд. І Порядку встановлено, що підприємство, якому надано Дозвіл, включається до реєстру митних брокерів. Дія Дозволу, наданого підприємству, поширюється на всі його відокремлені підрозділи. Право використання Дозволу не може передаватись іншій особі.

В свою чергу, митний брокер може розпочати декларування товарів з моменту включення його до реєстру митних брокерів (п. 5 розд. І Порядку).

Прийняття рішення про надання, переоформлення Дозволу спільною групою, створеною відповідно до наказу ДФС та Адміністрації Держприкордонслужби (далі – спільна група), та внесення відповідної інформації до реєстру митних брокерів здійснюється протягом 20 робочих днів з дня надходження до ДФС Заяви про надання/переоформлення Дозволу.
Протягом трьох робочих днів з дня прийняття рішення про надання Дозволу Витяг з реєстру митних брокерів надається підприємству за формою, затвердженою Наказом № 693 (п. 7 розд. І Порядку).

З метою отримання та переоформлення Дозволу підприємство надсилає на адресу ДФС (04053, м. Київ, Львівська площа, 8) Заяву про надання/переоформлення Дозволу, яка заповнюється у друкованому вигляді за допомогою друкувального пристрою на аркуші паперу формату А4 засобами поштового або електронного зв’язку.

У разі подання Заяви в електронній формі на неї накладають кваліфікований електронний підпис керівника підприємства/фізичної особи – підприємця та надсилають засобами електронного зв’язку (п. 1 розд. ІІ Порядку).

Наказ № 693, а також форми заяв про надання/переоформлення та анулювання/зупинення дії дозволу на провадження митної брокерської діяльності розміщені на офіційному веб-порталі ДФС у рубриці «Митне оформлення» Суб’єктам ЗЕД/Діяльність митних посередників/Митні брокери.

Телефони для довідок: (044) 247-27-72.

ЗІР, категорія 218.02


Вебінар для бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Адвент-календар для бухгалтера 2024

Заглядайте в адвент-календар для бухгалтера, де вас чекають корисні і приємні завдання. Діліться з друзями та колегами! Кожного дня у грудні треба відкривати одне з віконечок
4262

Семінари та вебінари для бухгалтерів 2024/2025

Бухгалтерські семінари та вебінари ― це можливість для бухгалтера швидко опанувати новації законодавства, дізнатися рішення для специфічних робочих ситуації, а також обмінятися досвідом в бухгалтерській спільноті. Які семінари для бухгалтерів невдовзі відбудуться ― в огляді
20753

Критерії блокування податкових накладних: останні зміни

Оновлена система моніторингу податкових накладних попри воєнний стан працює, результатом чого можливе блокування податкової накладної чи розрахунку коригування. Сьогодні в консультації про те, як відбувається блокування накладних з урахуванням останніх змін
130968

Календар бухгалтера 2024: грудень

Щоб вдало завершити рік бухгалтеру варто пам’ятати про вчасну подачу звітності та планування часу. І помічником у цьому йому стане виробничий календар на грудень 2024 та податковий календар на грудень 2024
15885