Який порядок отримання дозволу на провадження митної брокерської діяльності

4135

Запитання

Який порядок отримання дозволу на провадження митної брокерської діяльності та який підрозділ Державної фіскальної служби України уповноважений видавати такі дозволи?

Відповідь

⚡️ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ: СУДОВИЙ ОГЛЯД⚡️

Згідно з ст. 405 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-УІ зі змінами та доповненнями (далі – МКУ) на провадження митної брокерської діяльності надаються дозволи. Підприємства, які отримали такі дозволи, включаються до реєстру митних брокерів, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. Таким підприємствам видаються витяги із зазначеного реєстру.

Набуття права на провадження митної брокерської діяльності без отримання відповідного дозволу не допускається, за винятком випадків, передбачених главою 2 МКУ.

Наказом Міністерства фінансів України від 04.08.2015 № 693 «Про діяльність митних брокерів», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.08.2015 за № 1036/27481 зі змінами та доповненнями (далі – Наказ № 693), затверджено Порядок подання та розгляду заяв і надання дозволу на провадження митної брокерської діяльності та контролю за нею (далі – Порядок); форму заяви про надання/переоформлення дозволу на провадження митної брокерської діяльності; форму заяви про анулювання/зупинення дії дозволу на провадження митної брокерської діяльності; форму Витягу з реєстру митних брокерів.

Відповідно до п. 3 розд. І Порядку з метою провадження митної брокерської діяльності підприємства повинні отримати дозвіл на провадження митної брокерської діяльності (далі – Дозвіл), що надається Державною фіскальною службою України (далі – ДФС) та Адміністрацією Державної прикордонної служби України (далі – Адміністрація Держприкордонслужби) відповідно до поданої заяви про надання/переоформлення дозволу на провадження митної брокерської діяльності (далі – Заява про надання/переоформлення Дозволу), за формою, затвердженою Наказом № 693.

Пунктом 4 розд. І Порядку встановлено, що підприємство, якому надано Дозвіл, включається до реєстру митних брокерів. Дія Дозволу, наданого підприємству, поширюється на всі його відокремлені підрозділи. Право використання Дозволу не може передаватись іншій особі.

В свою чергу, митний брокер може розпочати декларування товарів з моменту включення його до реєстру митних брокерів (п. 5 розд. І Порядку).

Прийняття рішення про надання, переоформлення Дозволу спільною групою, створеною відповідно до наказу ДФС та Адміністрації Держприкордонслужби (далі – спільна група), та внесення відповідної інформації до реєстру митних брокерів здійснюється протягом 20 робочих днів з дня надходження до ДФС Заяви про надання/переоформлення Дозволу.
Протягом трьох робочих днів з дня прийняття рішення про надання Дозволу Витяг з реєстру митних брокерів надається підприємству за формою, затвердженою Наказом № 693 (п. 7 розд. І Порядку).

З метою отримання та переоформлення Дозволу підприємство надсилає на адресу ДФС (04053, м. Київ, Львівська площа, 8) Заяву про надання/переоформлення Дозволу, яка заповнюється у друкованому вигляді за допомогою друкувального пристрою на аркуші паперу формату А4 засобами поштового або електронного зв’язку.

У разі подання Заяви в електронній формі на неї накладають кваліфікований електронний підпис керівника підприємства/фізичної особи – підприємця та надсилають засобами електронного зв’язку (п. 1 розд. ІІ Порядку).

Наказ № 693, а також форми заяв про надання/переоформлення та анулювання/зупинення дії дозволу на провадження митної брокерської діяльності розміщені на офіційному веб-порталі ДФС у рубриці «Митне оформлення» Суб’єктам ЗЕД/Діяльність митних посередників/Митні брокери.

Телефони для довідок: (044) 247-27-72.

ЗІР, категорія 218.02


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14072

Головне для бухгалтера у квітні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у квітні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у квітні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
878

Індекс інфляції на 2025 рік

У статті знайдете актуальний індекс інфляції та індекс споживчих цін 2025 у таблицях
217618

Податкова накладна 2025: актуальна форма

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє. Із новою формою податкової накладної, яка діє з 1 жовтня 2024 року, та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки податкової накладної, які можете скачати
368358