Сплата туристичного збору під час відрядження
Запитання
Відповідь
Туристичний збір сплачують громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на території адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, про встановлення туристичного збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк. Особи у відрядженні туристичний збір сплачувати не повинні.
Тож відрядження, в якому працівник сплатив туристичний збір, не вважається туристичною поїздкою. А компенсація витрат буде для працівника додатковим благом, яке оподатковується ПДФО та військовим збором.
Вартість проїзду, витрати за наймане житло у відрядженні не є додатковим благом, адже їх компенсація працівникові передбачена Кодексом законів про працю України. ПДФО та військовим збором їх не оподатковують за підтвердження зв’язку відрядження із господарською діяльністю роботодавця.
Факт відрядження потрібно підтверджувати документально за допомогою наказу про відрядження, службового завдання та звіту працівника про виконання завдання у відрядженні. Якщо факт відрядження не підтверджено, працівник сплачує туристичний збір.
Отже, за наявності наказу на відрядження поїздка працівника не може вважатися туристичною навіть у разі сплати туристичного збору. Проте компенсація роботодавцем суми туристичного збору оподатковується ПДФО та військовим збором.