Штрафи, що нараховуються у разі визначення за результатами перевірки суми податкового зобов’язання

632

Запитання

Які штрафні (фінансові) санкції та пеня нараховуються контролюючим органом у разі визначення за результатами перевірки суми податкового зобов’язання?

Відповідь

Штрафні (фінансові) санкції у разі визначення контролюючим органом за результатами перевірки суми податкового зобов’язання встановлені ст. 123 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

При нарахуванні суми грошового зобов’язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, – починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов’язання, визначеного ПКУ (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження) нараховується пеня за кожний календарний день прострочення сплати грошового зобов’язання, включаючи день погашення, з розрахунку 120 відс. річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.

При складанні актів перевірок в актах перевірок суми пені не нараховуються і не зазначаються.

Крім того, до суб’єкта господарювання відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення може бути застосована адміністративна відповідальність.

ЗІР, категорія 132.01

📩 Хочете знати про зміни раніше за колег?

tg_4.png

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Правила поведінки платників податків під час виїзної перевірки

Будь-яка перевірка — стрес для працівників підприємства. Важливо морально до неї підготуватися, знати свої права та, якщо можливо, убезпечитися від проблем, які можуть виникнути після перевірки
2917

Камеральні перевірки: строки, штрафи та заперечення результатів

Камеральних перевірок ніхто не може уникнути. Якщо з вашою звітністю будуть проблеми, отримаєте акт від податкової, а за ним і податкове повідомлення-рішення. Дізнайтеся, що таке камеральна перевірка, як штрафують і чи можна подати заперечення до акту камеральної перевірки
20544