Заповнення таблиці 2 додатка 6 до декларації з ПДВ у разі здійснення операцій звільнених від оподаткування
Запитання
Яким чином заповнюється таблиця 2 додатка 6 до декларації з ПДВ у разі використання у поточному звітному (податковому) періоді придбаних товарів/послуг одночасно у декількох звільнених від оподаткування операціях?
Відповідь
ПДВ: поглиблена програма СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО ⚡️Таблиця 2 додатка 6 до декларації з ПДВ (далі – Таблиця 2) заповнюється у разі здійснення у звітному (податковому) періоді операцій з постачання товарів/послуг, що звільнені від оподаткування ПДВ у розрізі податкових пільг, які використовуються платником податку, відповідно до коду пільги, визначеного згідно з довідником пільг.
Дані щодо найменування та коду відповідної податкової пільги згідно з довідниками пільг вказуються в графах 2 «Найменування податкової пільги» та 3 «Код податкової пільги згідно з довідником пільг» Таблиці 2.
У разі відсутності коду пільги у довідниках податкових пільг станом на дату подання декларації у графі 2 Таблиці 2 проставляється умовний код «99999999».
Інші графи Таблиці 2 заповнюються наступним чином:
- у графі 4 вказується сума податку, не сплачена до бюджету у звітному (податковому) періоді у зв’язку з отриманням податкової пільги, розрахунок якої здійснюється окремо для кожної з податкових пільг відповідно до вимог п. 3 розд. V прим. 1 Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ без наростаючого підсумку з початку звітного року.
При цьому, не враховуються у такому розрахунку обсяги операцій з придбання товарів/послуг на митній території України у осіб, які не зареєстровані як платники податку, необоротних активів (без ПДВ), що використані в операціях, звільнених від оподаткування ПДВ;
- у графі 5 – обсяги звільнених від оподаткування операцій з постачання товарів/послуг у розрізі пільг. Значення графи 5 Таблиці 2 рядка «Усього ***» переноситься до рядків 5 та 5.1 декларації з ПДВ;
- у графах 6 – 8 відображаються обсяги операцій з придбання (як у поточному так і попередніх звітних (податкових) періодах) товарів/послуг, за ставками 20 відс., 7 відс. або 0 відс., які у поточному звітному (податковому) періоді використані в пільгових операціях з постачання товарів/послуг.
При цьому, у разі використання у поточному звітному (податковому) періоді придбаних товарів/послуг одночасно у декількох звільнених від оподаткування операціях, у графах 6 – 8 Таблиці 2 вказуються обсяги придбання таких товарів/послуг пропорційно їх використанню у відповідних пільгових операціях.
До вашої уваги Наказ № 734. На перший погляд він здається глобальним, адже викладає у нових редакціях податкову накладну (ПН), розрахунок коригування (РК), ПДВ-декларацію. Які фундаментальні зміни й точкові покращення сховалися у цьому нормативі? З’ясуємо.