Куди подавати заяву про потребу нових акцизних марок
Запитання
До якого органу ДФС подається заявка-розрахунок про потребу в марках акцизного податку виробниками та імпортерами, в т.ч. якщо місце обліку виробника не співпадає з місцерозташуванням виробництва?
Відповідь
Коротка:
Підприємства –виробники та імпортери алкогольних напоїв і тютюнових виробів подають попередню заявку-розрахунок про потребу в марках акцизного податку за їх видами до головних управлінь ДФС у областях (або м. Києва) за місцем своєї реєстрації (в т.ч. якщо місце обліку виробника не співпадає з місцерозташуванням виробництва).
Повна:
Відповідно до п. 3 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1251 (далі – Положення № 1251) підприємства - виробники та імпортери алкогольних напоїв і тютюнових виробів подають в електронній формі щомісяця до 10 числа територіальному органові ДФС для задоволення через два місяці потреби в марках акцизного податку попередню заявку-розрахунок про потребу в марках за їх видами, копію платіжного документа на перерахування плати за марки з відміткою банку про дату виконання платіжного доручення та звіт про використання марок, придбаних у попередньому місяці.
Пунктом 226.14 ст. 226 Податкового кодексу України від 02 грудня
2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що для одержання марок акцизного податку імпортер повинен подати продавцю таких марок заявку-розрахунок за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, платіжні документи, що підтверджують внесення плати за марки та сплату податку до відповідного бюджету.
Функції щодо організації роботи, пов’язаної із замовленням марок акцизного податку, їх зберіганням, продажем, відбором зразків, з метою проведення експертизи щодо їх автентичності та здійсненням контролю за наявністю таких марок на пляшках (упаковках) з алкогольними напоями і пачках (упаковках) тютюнових виробів під час їх транспортування, зберігання і реалізації віднесено до повноважень інших контролюючих органів, по яких не встановлено особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій ст. 19 прим. 3 ПКУ, зокрема органів ДФС центрального та регіонального рівнів (ст. 19 прим. 1 ПКУ).
Також, формою попередньої заявки-розрахунку про портебу в марках акцизного податку, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 11.04.2016 № 428, зареєстрованим Міністерством юстиції України 29.04.2016 за № 663/28793 передбачено подання заявки-розрахунку до Головного управління ДФС адміністративно-територіальної одиниці місця реєстрації платника.
Згідно з п. 5 Положення № 1251 на кожну марку наноситься, зокрема індекс регіону України (згідно з додатком), що відповідає місцезнаходженню виробника продукції, позначений двома цифрами (для маркування вітчизняної продукції).
Отже, підприємства – виробники та імпортери алкогольних напоїв і тютюнових виробів подають попередню заявку-розрахунок про потребу в марках акцизного податку за їх видами до головних управлінь ДФС у областях (або м. Києва) за місцем своєї реєстрації (в т.ч. якщо місце обліку виробника не співпадає з місцерозташуванням виробництва).
ЗІР 116.10