Хто надає роз’яснення щодо заповнення додатків 1, 2, 3, 5 та 6 Об'єднаного звіту з ЄСВ та ПДФО: ДПС чи ПФУ

924

Запитання

Хто надає консультації на запитання, що стосуються заповнення роботодавцями — платниками єдиного внеску додатків 1, 2, 3, 5 та 6 у складі Розрахунку?

Відповідь

Державний реєстр загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі — Держреєстр) складається з реєстру страхувальників і реєстру застрахованих осіб (ч. 2 ст. 16 розд. V Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI; далі — Закон про ЄСВ).

ПФУ відповідно до покладених на нього завдань формує та веде реєстр застрахованих осіб Держреєстру (п. 1 ч. 1 ст. 12-1 Закону про ЄСВ).

Реєстр застрахованих осіб — це автоматизований банк відомостей, створений для ведення єдиного обліку фізосіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню відповідно до закону.

Застрахована особа — це фізична особа, яка відповідно до законодавства підлягає загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачується чи сплачувався у встановленому законом порядку ЄСВ.

ПФУ здійснює контроль за достовірністю відомостей про осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню.

Таким чином ДПС здійснює контроль за збором та обліком єдиного внеску в розрізі страхувальників, а не застрахованих осіб.

Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску затвердив Мінфін наказом від 13.01.2015 № 4.

За його формою відомості, які містяться в додатках 1, 2, 3, 5 та 6 належать до персоніфікованих даних. Тобто таких, що обліковуються в Реєстрі застрахованих осіб, у зв’язку з чим контроль та роз’яснення щодо відображення таких відомостей здійснює ПФУ. До слова, ПФУ, також, є співрозробником проєктів змін, затверджених наказами Мінфіну «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13 січня 2015 року № 4» від 15.12.2020 № 773 та «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13 січня 2015 року № 4» від 04.07.2022 № 189 в частині формування та наповнення додатків до Розрахунку, які містять персоніфіковані відомості застрахованих осіб.

За інформацією ДПС у Черкаській області


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240842

Головне для бухгалтера у квітні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у квітні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у квітні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
878

ФОП на загальній системі оподаткування 2025

Розповімо про особливості перебування ФОП на загальній системі оподаткування у 2025 році: облік доходів і витрат, про книгу обліку, перехідні витрати між ІII та IV кварталом, графік обов’язкових платежів (ЄСВ, ПДФО, військовий збір). Чи варто переходити на загальну систему у 2025 році? Відповіді — в огляді
656792