Як підтвердити неможливість використання пального через його зникнення

37

Запитання

Які докази повинен надати до контролюючого органу платник акцизного податку стосовно втраченого пального, з метою підтвердження неможливості використання пального на митній території України, що виявив та документально зафіксував втрати пального внаслідок аварії, пожежі, повені, крадіжки невстановленими особами чи інших форс-мажорних обставин?

Відповідь

Коротка:

З питань порядку оформлення, відображення у первинних документах та документального підтвердження втрат пального внаслідок аварії, пожежі, повені, крадіжки чи інших форс-мажорних обставин платнику податку доцільно звернутися до Міністерства фінансів України.

Повна:

Відповідно до п.п. 216.3 ст. 216 Податкового кодексу України від 02 грудня 

2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПК) податкове зобов’язання щодо втраченого підакцизного товару (продукції) не виникає, якщо платник податку документально зафіксував ці втрати та надав контролюючим органам необхідні докази того, що відповідний підакцизний товар (продукцію) утрачено внаслідок аварії, пожежі, повені чи інших форс-мажорних обставин і його використання на митній території України є неможливим.

Водночас положеннями ПК не визначено, які саме докази при цьому і у вигляді яких документів повинен надати до контролюючого органу платник податку.

В свою чергу відповідно до ст. ст. 8 та 9 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-ХIV «Про бухгалтерський облік» зі змінами та доповненнями матеріали, пов’язані з нестачею та відшкодуванням втрат від нестачі, крадіжки і псування активів підприємства повинні бути належним чином оформлені та відображені у первинних документах, що є підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій платника акцизного податку.

При цьому регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється Міністерством фінансів України, яке затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та фінансової звітності.

Отже, з питань порядку оформлення, відображення у первинних документах та документального підтвердження втрат пального внаслідок аварії, пожежі, повені, крадіжки чи інших форс-мажорних обставин платнику податку доцільно звернутися до Міністерства фінансів України.

ЗІР 116.13.02


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14072

Головне для бухгалтера у квітні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у квітні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у квітні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
878

Податкові різниці

Розрахунок податку на прибуток передбачає врахування податкових різниць. Що це таке, де і як їх рахувати, чи всі платники податку на прибуток застосовують податкові різниці — розбираємо
9371

Дефектний акт: зразок

Розглядаємо, що таке дефектний акт, наводимо зразок дефектного акту та аналізуємо законодавчі правила, за якими дефектний акт слід використовувати у будівництві
104969

Доповідна записка: зразок

Потрібно документально підтвердити суму зайвої виплати або виявлення факту пропажі матеріальних цінностей? Для цього можна оформити доповідну записку. Доповідна записка інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася. Тож у статті зразки доповідних записок
30800