Чи можна включити до декларації «загублений» ПДВ при імпорті товарів

1812

Запитання

Платник помилково не включив у податкову декларацію з ПДВ за червень 2017 року суму ПДВ за митною декларацією на імпорт. Чи можна податковий кредит включити в поточну декларацію, якщо у звітності тягнеться від’ємне значення податку і сума ПДВ із митної декларації лише збільшить цей показник? Якщо ні, то скільки уточнюючих розрахунків слід подати?

Відповідь

Не вдасться включити до податкового кредиту суму ПДВ з митної декларації у будь-якому іншому періоді, аніж звітний, у якому виникло таке право. Тому платникові ПДВ доведеться виправити помилку (заниження податкового кредиту) у податковій декларації з ПДВ (далі — декларація) за червень 2017 року. Пояснимо чому.

Платник ПДВ може переносити податковий кредит у будь-який наступний звітний період у межах 365 днів лише за податковими накладними та розрахунками коригування до них. А ось за митними деклараціями такої можливості немає. Адже пункт 198.6 Податкового кодексу України (ПК) чітко зазначає: «Якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної/розрахунку коригування». Як бачимо, норми цього пункту не стосуються митних декларацій.

Єдиний спосіб включити суму ПДВ із червневої митної декларації до податкового кредиту — подати уточнюючий розрахунок до декларації за червень 2017 року (звітний період, у якому виникло таке право). Говорять про це й податківці. Так, ДФС у листі від 28.10.2015 № 22718/6/99-99-19-03-02-15 зазначає: «…у разі якщо платником податку при імпорті товарів, основних фондів сплачені суми ПДВ, зазначені у митній декларації, помилково не були включені до складу податкового кредиту, то платник податку має можливість суми сплаченого ПДВ включити до податкового кредиту шляхом подання уточнюючого розрахунку (з урахуванням строків давності)».

Отже, доведеться виправляти помилку. Для цього достатньо подати один уточнюючий розрахунок до декларації за червень 2017 року. У наступних звітних періодах (липень — вересень 2017 року) у звітності фігурує від’ємний ПДВ. Якщо платник виправить помилку, він лише збільшить цей показник. Тобто маємо ситуацію, коли помилка у від’ємному ПДВ (рядок 21 декларації) у майбутніх звітних періодах не вплинула на значення рядка 18 (ПДВ до сплати) чи рядка 20.2 (бюджетне відшкодування). Значення графи 6 рядка 21 уточнюючого розрахунку (суму збільшення від’ємного ПДВ) враховують у рядку 16.2 декларації за звітний період, у якому подано такий уточнюючий розрахунок. Такий порядок виправлення помилки передбачає пункт 5 Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 № 21; далі — Порядок № 21).

Якщо платник виправить таку помилку в жовтні (подавши уточнюючий розрахунок до декларації за червень 2017 року), він зможе збільшити від’ємне значення на суму імпортного ПДВ лише в декларації за жовтень 2017 року, яку подасть у листопаді. Зверніть увагу: навіть якщо помилку платник виправить до спливу граничного терміну подання вересневої декларації (до 20 жовтня), він не може збільшити у ній від’ємний ПДВ. Адже за приписами пункту 5 Порядку № 21 коригування (як збільшення, так і зменшення) від’ємного ПДВ показують у декларації за звітний період, у якому подано такий уточнюючий розрахунок (у нашій ситуації це жовтень).


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкова декларація з ПДВ 2025: нова форма

У консультації розповімо про загальні правила подання ПДВ-звітності: в які строки, періоди, способи звітувати та коли можна не подавати звітності. Також розглянемо нову форму декларації з ПДВ
199312

Податок на додану вартість

В аналітиці експерт розбирає, що таке ПДВ, все про ПДВ 2024 – ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
89176

Як заповнити уточнюючий розрахунок до ПДВ-декларації

У консультації експерт роз’яснить, як виправити помилки у податковій декларації з ПДВ за допомогою подачі уточнюючого розрахунку та як заповнити рядки цього податкового звіту. Розглянемо приклади заповнення уточнюючого розрахунку при виправлення помилок, які занизили чи завищили податкові зобов’язання або податковий кредит з ПДВ
70654

Додаток 1 до декларації з ПДВ: як заповнити

Експерт допоможе скласти додаток 1 до декларації з ПДВ. Скористайтеся підказками, щоб швидко та без помилок внести дані з ПН та РК до відповідних таблиць
8013