Оподаткування інвестиційного прибутку, отриманого ФО – резидентом від продажу іншій ФО корпоративних прав у вигляді часток статутного капіталу

454

Запитання

Яким чином оподатковується інвестиційний прибуток, отриманий ФО – резидентом від продажу іншій ФО корпоративних прав у вигляді часток статутного капіталу чи паїв у господарських товариствах, які не є акціонерними?

Відповідь

Дохід, отриманий фізичною особою – резидентом у вигляді інвестиційного прибутку від продажу іншій фізичній особі корпоративних прав у вигляді часток статутного капіталу чи паїв у господарських товариствах, які не є акціонерними, включається до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності та несплату податків

При цьому, фізична особа, яка отримує інвестиційний прибуток, повинна подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи та сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків.

Читати повну відповідь

ЗІР, категорія 103.10

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Статутний капітал підприємства 2024: поняття, бухгалтерський облік та оподаткування

Статутний капітал — це вартість внесків засновників підприємства. У консультації детально розглянемо поняття статутного капіталу, обмеження щодо його розміру, оподаткування внесків до статутного капіталу, бухгалтерський облік статутного капіталу, зокрема операцій з формування, збільшення та зменшення статутного капіталу.
130786

Документи для державної реєстрації змін щодо ТОВ та ТДВ

Які документи необхідно подати для державної реєстрації змін до відомостей про розмір статутного капіталу, розміри часток у статутному капіталі чи склад учасників ТОВ та ТДВ, та хто може бути заявником при поданні документів — дізнаєтеся у роз’ясненні
2003

Продаж корпоративних прав 2023

Бізнесом володіють через корпоративні права. Контроль, дивіденди, управління – це те, що вони забезпечують. Однак від них вирішили позбутися. Як оподатковується продаж корпоративних прав? На яких рахунках відображаються корпоративні права? Особливості продажу в учасників ТОВ, повідомлення про зміни у кінцевих бенефіціарах, юридичне оформлення та інвестиційний прибуток у фізосіб. Про все це – у консультації
32086

Звіт про власний капітал 2023

Звіт про власний капітал — це четвертий фінансовий звіт, який присвячений змінам у власному капіталі підприємства. Після перших трьох він найлегший у заповненні, але це теж треба зробити правильно. Алгоритм заповнення звіту про власний капітал знайдете у статті.
37361

Статутний капітал ТОВ: як формують, поповнюють і зменшують

Розглянемо, як формують, поповнюють і зменшують статутний капітал товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) його засновники — резиденти України з огляду на останні законодавчі зміни. Наведемо приклади обліку таких операцій.
43621