Звільнення електрогенераторів від ПДВ: чи є обмеження

408

Запитання

Чи залежить звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання електрогенераторних установок від категорії покупця і напрямів використання цих товарів?

Відповідь

Банк проведень: безоплатна передача й отримання товарів

Ні, не залежить. Режим звільнення від оподаткування ПДВ, що встановив пункт 71 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України, для операцій з постачання на митній території України систем безперебійного електроживлення, електрогенераторних установок тощо*, застосовують незалежно від того:

  • якій особі — фізичній чи юридичній постачають або продають ці товари;
  • для чого купують ці товари. Зокрема, використовуватимуть їх для власних потреб чи для запобігання виникненню і поширенню, локалізації та ліквідації спалахів, епідемій і пандемій COVID-19.
__________
* Йдеться про товари із підрозділу «Інше» розділу «Медичні вироби та інші товари» Переліку товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість та які звільняються від сплати ввізного мита, затвердженого постановою КМУ від 20.03.2020 № 224.

ЗІР, категорія 101.12

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Заповнення додатку 6 до декларації з ПДВ

Що таке додаток 6 до декларації з ПДВ? У Додатку 6 наводьте розрахунок частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях. Покроково розберемо заповнення кожного рядка Додатка 6 до декларації з ПДВ з урахуванням останніх змін, внесених до форм ПДВ-звітності
119

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
22065

Розрахунок коригування до податкової накладної

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
459885

Податкова накладна

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє, попри всі перебої з електропостачанням. З актуальною формою податкової накладної та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки заповнення податкової накладної для типових ситуацій
313484