Товари, звільнені від ПДВ, оплатили до 11.11.2022, а відвантажили після: що з податком

654

Запитання

Як оподаткувати ПДВ постачання товарів, звільнених від ПДВ, якщо часткова оплата за них надійшла до того, як ці товари включили до переліку звільнених від ПДВ, а відвантажили — після?

Відповідь

Постанова КМУ від 09.11.2022 № 1260 про внесення змін до Переліку товарів, які звільняють від оподаткування ПДВ, затвердженого постановою КМУ від 20.03.2020 № 224 (далі — Перелік № 224), набрала чинності 11.11.2022.

Якщо першу подію — часткову попередню оплату товарів провели до того, як ці товари включили до Переліку № 224, операцію не звільняють від оподаткування ПДВ (п. 71 підрозд. 2 розд. XX Податкового кодексу України).

На суму часткової попередньої оплати на дату першої події — отримання коштів постачальник має:

  • скласти податкову накладну з нарахуванням ПДВ;
  • зазначити у відповідній графі податкової накладної частину кількості товару, за яку до 11.11.2022 отримав часткову попередню оплату.

Фактичне відвантаження товарів у періоді дії режиму звільнення від оподаткування ПДВ у межах отриманої часткової попередньої оплати — друга подія не зумовлює наслідків у частині ПДВ.

Якщо у періоді дії режиму звільнення від оподаткування ПДВ відвантажили товар понад обсяг отриманої часткової оплати, то на неоплачену частину товарів складають податкову накладну з позначкою «Без ПДВ».

ЗІР, категорія 101.16

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Заповнення додатку 6 до декларації з ПДВ

Що таке додаток 6 до декларації з ПДВ? У Додатку 6 наводьте розрахунок частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях. Покроково розберемо заповнення кожного рядка Додатка 6 до декларації з ПДВ з урахуванням останніх змін, внесених до форм ПДВ-звітності
119

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
22065

Розрахунок коригування до податкової накладної

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
459882

Податкова накладна

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє, попри всі перебої з електропостачанням. З актуальною формою податкової накладної та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки заповнення податкової накладної для типових ситуацій
313482