Перераховуєте кошти на ПДВ-рахунок: як сформувати платіжку без помилок

4048

Запитання

Які реквізити вказати у полях платіжної інструкції, якщо кошти перераховують з поточного рахунка платника на електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ?

Відповідь

ПДВ: від азів до майстерності

У разі перерахування коштів з поточного рахунка платника на його електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ (далі — СЕА ПДВ) у платіжній інструкції заповнюйте:

  • у полі «Отримувач» — назву платника;
  • у полі «Код» — податковий номер платника податку, за яким ведеться облік у органах контролю;
  • у полі «Банк отримувача» — «Казначейство України (ел. адм. подат.)»;
  • у полі «Рахунок отримувача» — номер електронного рахунка у системі електронного адміністрування ПДВ за стандартом IBAN.

Поле «Призначення платежу» такої платіжної інструкції заповнюйте з урахуванням вимог, установлених у розділі II Інструкції про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг, затвердженої постановою НБУ від 29.07.2022 № 163 (далі — Інструкція № 163).

Реквізит «Призначення платежу» платіжної інструкції заповнюйте так, щоб отримувачу коштів отримав повну інформацію про платіж і документи, на підставі яких проводить платіжну операцію (п. 41 розд. ІІ Інструкції № 163).

У разі перерахування коштів з поточного рахунка на електронний рахунок у СЕА ПДВ у полі «Призначення платежу» друкуйте роз’яснювальну інформацію про призначення платежу в довільній формі. Наприклад: «перераховано з власного поточного рахунка на електронний рахунок».

За інформацією ДПС у Закарпатській області

 

📩 Хочете знати про зміни раніше за колег?

tg_4.png

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
721539

Календар бухгалтера 2025: червень

Виробничий календар на червень 2025 та податковий календар на червень допоможуть бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
26897

Податковий кредит з ПДВ 2025: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
198076

Навчальний тренажер для бухгалтера: перевірте себе

Хочете підвищити свої бухгалтерські навички та бути впевненими у своїй професійній майстерності? Перевірте себе за допомогою навчальних тестів для бухгалтерів. Незалежно від того, чи ви тільки починаєте свій шлях у бухгалтерії, чи вже маєте багаторічний досвід, наш тренажер допоможе вам освіжити знання та виявити свої слабкі місця. Спробуйте прямо зараз — і переконайтеся, що ви готові до будь-яких викликів
5527

ПДВ 2025: який розмір податку в Україні

Розбираємо все про ПДВ 2025 — ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
13871