Перераховуєте кошти на ПДВ-рахунок: як сформувати платіжку без помилок

2193

Запитання

Які реквізити вказати у полях платіжної інструкції, якщо кошти перераховують з поточного рахунка платника на електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ?

Відповідь

ПДВ: від азів до майстерності

У разі перерахування коштів з поточного рахунка платника на його електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ (далі — СЕА ПДВ) у платіжній інструкції заповнюйте:

  • у полі «Отримувач» — назву платника;
  • у полі «Код» — податковий номер платника податку, за яким ведеться облік у органах контролю;
  • у полі «Банк отримувача» — «Казначейство України (ел. адм. подат.)»;
  • у полі «Рахунок отримувача» — номер електронного рахунка у системі електронного адміністрування ПДВ за стандартом IBAN.

Поле «Призначення платежу» такої платіжної інструкції заповнюйте з урахуванням вимог, установлених у розділі II Інструкції про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг, затвердженої постановою НБУ від 29.07.2022 № 163 (далі — Інструкція № 163).

Реквізит «Призначення платежу» платіжної інструкції заповнюйте так, щоб отримувачу коштів отримав повну інформацію про платіж і документи, на підставі яких проводить платіжну операцію (п. 41 розд. ІІ Інструкції № 163).

У разі перерахування коштів з поточного рахунка на електронний рахунок у СЕА ПДВ у полі «Призначення платежу» друкуйте роз’яснювальну інформацію про призначення платежу в довільній формі. Наприклад: «перераховано з власного поточного рахунка на електронний рахунок».

За інформацією ДПС у Закарпатській області

 

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
21753

Розрахунок коригування до податкової накладної

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
455676

Податкова накладна

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє, попри всі перебої з електропостачанням. З актуальною формою податкової накладної та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки заповнення податкової накладної для типових ситуацій
312530

Календар бухгалтера 2024: травень

Цьогоріч травень також не святковий – через війну травневих свят немає. Однак розібратися й розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу – все одно потрібно. Допоможе вам у цьому виробничий календар на травень 2024, а сплатити податки – податковий календар на травень 2024. Вчасно подати податкову, фінансову та статистичну звітність допоможе бухгалтерський календар на травень 2024
28116