Перераховуєте кошти на ПДВ-рахунок: як сформувати платіжку без помилок
Запитання
Які реквізити вказати у полях платіжної інструкції, якщо кошти перераховують з поточного рахунка платника на електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ?
Відповідь
У разі перерахування коштів з поточного рахунка платника на його електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ (далі — СЕА ПДВ) у платіжній інструкції заповнюйте:
- у полі «Отримувач» — назву платника;
- у полі «Код» — податковий номер платника податку, за яким ведеться облік у органах контролю;
- у полі «Банк отримувача» — «Казначейство України (ел. адм. подат.)»;
- у полі «Рахунок отримувача» — номер електронного рахунка у системі електронного адміністрування ПДВ за стандартом IBAN.
Поле «Призначення платежу» такої платіжної інструкції заповнюйте з урахуванням вимог, установлених у розділі II Інструкції про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг, затвердженої постановою НБУ від 29.07.2022 № 163 (далі — Інструкція № 163).
Реквізит «Призначення платежу» платіжної інструкції заповнюйте так, щоб отримувачу коштів отримав повну інформацію про платіж і документи, на підставі яких проводить платіжну операцію (п. 41 розд. ІІ Інструкції № 163).
У разі перерахування коштів з поточного рахунка на електронний рахунок у СЕА ПДВ у полі «Призначення платежу» друкуйте роз’яснювальну інформацію про призначення платежу в довільній формі. Наприклад: «перераховано з власного поточного рахунка на електронний рахунок».
За інформацією ДПС у Закарпатській області
Найпоширеніша підстава зупинити реєстрацію — пункт 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. З’ясуємо, чому блокують податкові накладні за цим критерієм та чи можна уникнути його і як розблокувати податкові накладні, реєстрацію яких зупинили на цій підставі