Видобуток води у різних територіальних громадах, які обслуговує одна ДПС: як відзвітувати з ренти

598

Запитання

Суб’єкт господарювання видобуває воду з декількох свердловин, що розташовані в різних територіальних громадах, які обслуговує один орган контролю. Скільки податкових декларацій з рентної плати і додатків 5 «Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води» до неї подати? Який код за КАТОТТГ зазначити?

Відповідь

Податкові перевірки: практикум із захисту

Форма податкової декларації з рентної плати Мінфін затвердив наказом від 17.08.2015 № 719 (далі — Декларація). Невід’ємною частиною Декларації є додатки. Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води показують у додатку 5 до Декларації (далідодаток 5).

У Декларації і додатках 5 до неї заповнюють усі рядки всіх розділів з урахуванням приміток. Якщо подаєте Декларацію і додатки до неї:

  • на паперових носіях — за відсутності значення рядок прокреслюють;
  • в електронній формі — за відсутності значення рядок не заповнюють.

Вартісні показники розрахунку зазначають у гривні з копійками.

Графу «код за КАТОТТГ адміністративно-територіальної одиниці» рядка 2 Декларації, рядок 3 «Код за КАТОТТГ територіальної громади» і рядок 5 «Код за КАТОТТГ адміністративно-територіальної одиниці за місцезнаходженням водного об’єкта» додатка 5 до Декларації заповнюють за Кодифікатором адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, затвердженим наказом Мінрегіону від 26.11.2020 № 290 (далі — КАТОТТГ).

За кожним кодом адміністративно-територіальної одиниці за КАТОТТГ, що зазначили в рядку 2, подають окрему Декларацію (примітка 8 до Декларації).

Отже, суб’єкт господарювання, який видобуває воду з декількох свердловин, що розташовані в різних територіальних громад, які обслуговує одна ДПС, подає одну Декларацію з стільки додатків 5 до неї, скільки має свердловин.

При цьому у графі «код за КАТОТТГ адміністративно-територіальної одиниці» рядка 2 Декларації слід зазначити код адміністративно-територіальної одиниці за КАТОТТГ за місцем обліку платника рентної плати (місцезнаходженням ДПС, до якого подають Декларацію).

У додатках 5, зокрема, зазначають:

  • у рядку 3 — код територіальної громади за КАТОТТГ, на території якої розташований водний об’єкт;
  • рядку 5 — код адміністративно-територіальної одиниці за КАТОТТГ за місцезнаходженням водного об’єкта.

ЗІР, категорія 118.05

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Рентна плата за користування надрами 2024

У консультації знайдете зразок заповнення розрахунку з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин на прикладі видобутку підземних вод. Також знайдете приклад розрахунку Додатку № 1 до Податкової декларації з рентної плати
24176

Податкова декларація екологічного податку 2024

Як заповнити декларацію з екологічного податку 2024, яку заяву слід подати до податкової, якщо обсяги викидів парникового газу знаходяться у межах ліміту, строки декларування та інші пов’язані питання – у цьому огляді
66454

Декларація з рентної плати 2024

Як складається декларація з рентної плати 2024, про нову форму декларації 2024, приклади декларацій з ренти за користування надрами (з видобутком і без видобутку корисних копалин), а також з ренти за використання лісових ресурсів — у консультації
40985

Рентна плата за спеціальне використання води 2024

Черговий квартальний платіж за воду підкрадеться непомітно. Тож нагадаємо, хто має відзвітувати з рентної плати за спецводокористування та як отримати дозвіл на спеціальне водокористування онлайн
34306

Декларація з рентної плати за воду 2024

Розглянемо сьогодні нюанси заповнення декларації з рентної плати за спеціальне використання води, терміни її подання, а також відповідальність за неподання/несвоєчасне подання
51200