Чи відображати в ПДВ-звітності штраф у разі самостійного виправлення помилок, які призвели до заниження ПЗ

813

Запитання

Чи відображають в податковій звітності з ПДВ штрафні санкції у разі самостійного виправлення в податковій декларації з ПДВ за минулий податковий період помилок, які призвели до заниження податкових зобов’язань, якщо сума штрафу дорівнює 50 копійок або менше 50 копійок?

Відповідь

Коли списувати непідтверджений податковий кредит: воєнні строки та бухоблік

Самостійно виявлені в ПДВ-декларації за минулий податковий період помилки, які призвели до заниження податкових зобов’язань, виправляйте в уточнюючому розрахунку.

У рядку 18.1 графи 6 такого розрахунку зазначте суму штрафу, нараховану на суму занижених податкових зобов’язань.

Якщо сума штрафу менше 50 коп., то за загальновстановленими правилами таку суму заокругліть до нуля і рядок 18.1 графи 6 уточнюючого розрахунку не заповнюйте. Якщо ж сума штрафу становить 50 коп. і більше, а саме починаючи з 50 коп. до 99 коп., то таку суму заокругліть до 1 грн та зазначте в рядку 18.1 графи 6 уточнюючого розрахунку.

Усі показники у податковій звітності з ПДВ проставляйте у гривнях без копійок з відповідним округленням за загальновстановленими правилами (п. 4 розділу ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 № 21).

ЗІР, категорія 101.25

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Заповнення додатку 6 до декларації з ПДВ

Що таке додаток 6 до декларації з ПДВ? У Додатку 6 наводьте розрахунок частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях. Покроково розберемо заповнення кожного рядка Додатка 6 до декларації з ПДВ з урахуванням останніх змін, внесених до форм ПДВ-звітності
104

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
22018

Розрахунок коригування до податкової накладної

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
459251

Податкова накладна

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє, попри всі перебої з електропостачанням. З актуальною формою податкової накладної та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки заповнення податкової накладної для типових ситуацій
313299