За яких умов припиняється обов’язок з подачі акцизної декларацій
Запитання
З якого часу в платника акцизного податку припиняється обов’язок з подачі декларацій?
Відповідь
Ставки акцизу на пальне, акцизний склад, проміжні продукти: новації з 1 вересняПлатники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підп. 16.1.3 Податкового кодексу України; далі – ПК).
При цьому платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПК звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПК подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є (п. 49.2 ПК).
Також платники, визначені підпунктом 212.1.15 ПК, а також платники, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, зобов’язані за кожний встановлений ПК звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді (п. 49.2-1 ПК).
Платник не зобов’язаний подавати декларацію з акцизного податку якщо:
- він не є особою, яка реалізує пальне або спирт етиловий, або здійснює діяльність, яку не ліцензують. Тобто у нього відсутні діючі (в т.ч. призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією;
- у звітному періоді не виникли об’єкти оподаткування, або не з’явились показники, що підлягають декларуванню.
За інформацією ДПС у Черкаській області
Якщо сплатите податок не на той рахунок, ДПС вже не штрафуватиме. Це справедливо, адже ви все одно поповнили бюджет держави. Але врегулювати напрям сплати податку маєте самотужки, подавши заяву до податкової