Чи буде порушенням ставка лікаря 7200 грн

571
Автор
експерт з питань бухгалтерського обліку та оподаткування, Київ

Запитання

Як визначити зарплату завідуючого відділення? Чи буде порушенням ставка лікаря 7200 грн і ставка середнього медичного персоналу 5600 при за встановлених мінімальних зарплатних рівнів 20 000 та 13 500 грн?

Відповідь

КНП самостійно в колективному договорі визначає системи й форми оплати праці, перелік надбавок і доплат, умови їх нарахування, систему преміювання, види заохочувальних виплат і матеріальної допомоги (ч. 2 ст. 97 Кодексу законів про працю України).

БАЗОВІ ПОКАЗНИКИ ДЛЯ РОЗРАХУНКІВ НА 2024 РІК Скачайте й роздрукуйте буклет

Якщо колективного договору не уклали, ці питання КНП прописує в локальному акті, який погоджує з профспілкою або вільно обраними представниками трудового колективу.

Це означає, що КНП так само самостійно встановлює правила оплати праці, зокрема, завідувачів відділень.

Тобто у КНП має бути визначений мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) і прописаний порядок встановлення окладів всім працівникам. На підставі цих даних і формують Схему посадових окладів (Тарифну сітку). Також у колдоговорі чи іншому локальному акті визначають перелік надбавок і доплат, їх розміри й умови встановлення, систему преміювання тощо.

Постанова № 28 передбачає, що мінімальний розмір оплати праці медичних, фармацевтичних працівників та фахівців з реабілітації за виконану у повному обсязі місячну (годинну) норму праці установлюється в межах фонду оплати праці на рівні не менше:

  • 20 000 грн для осіб, які обіймають лікарські посади у закладах охорони здоров’я (крім лікарів-інтернів), посади фармацевтів у закладах охорони здоров’я (крім фармацевтів-інтернів), посади професіоналів у галузі охорони здоров’я у закладах охорони здоров’я та посади професіоналів з вищою немедичною освітою у сфері охорони здоров’я;
  • 13 500 грн для осіб, які обіймають посади у закладах охорони здоров’я, віднесені єдиними кваліфікаційними вимогами до посад фахівців (крім лікарів-інтернів та фармацевтів-інтернів).

Під час обчислення заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру враховують основну, додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати. Тобто 13 500 грн і 20 000 грн — це сума заробітної плати за повністю відпрацьований місяць, що включає всі виплати за відпрацьований час.

Отже, КНП не має обов’язку встановлювати лікарю оклад 20 000 грн, але треба щомісяця перевіряти, щоб нарахована лікарю зарплата за повністю відпрацьований місяць не була меншою за 20 000 грн. Водночас ставка лікаря 7200 грн — це мінімальна зарплата, тому її варто було б переглянути.

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як КНП здавати в оренду своє майно

Здебільшого в медичних підприємств є приміщення, які вони фактично не використовують. Та в них є вибір: або й надалі тягнути за собою цей зайвий тягар, або подумати про те, як цю площу ефективно використовувати. Як один із варіантів — її можна здати в оренду. У статті відповідаємо на найбільш поширені запитання
5391

«Пакунок малюка»: облік

Щоб підтримати сім’ї, у яких народилася дитина, держава запровадила одноразову допомогу «пакунок малюка». Алгоритми, зразки документів і проведень допоможуть правильно організувати й вести облік «пакунків малюка» в пологових будинках
150

Як КНП врятувати неприбутковий статус: рецепти ДПС

Податкове законодавство лише кількома пунктами описує загальні вимоги, що їх мають дотримувати КНП, щоб не втратити неприбутковий статус. Натомість контролери вельми прискіпливі в питаннях правомірності операцій. Але тепер матимете статтю-шпаргалку, яка підказуватиме, як здійснювати операції так, щоб податківці не виключили медзак¬лад зі складу неприбутківців
7033

Брухт чорних/кольорових металів у медзакладі

Медзаклади можуть підзаробити, продавши брухт після ліквідації ОЗ. Але продаж брухту має свої податково-облікові наслідки. Стаття підкаже, на який брухт поширюється ПДВ-пільга, як скласти податкову накладну на продаж брухту, коли нараховувати компенсуючі ПДВ-зобов’язання та як показати ці операції у звітності й обліку
6770

Облік ліцензії на медпрактику

У статті знайдете підказки щодо всіх етапів обліку ліцензій на медпрактику: від зарахування на баланс до нарахування амортизації та списання. Два приклади покажуть, які проведення виконати, якщо документи для ліцензії готувати самостійно або замовили в юристів, скористалися коштами місцевого бюджету або від благодійника
13710