Як виправити помилку у раніше поданій декларації з транспортного податку

Податківці пояснили правила виправлення самостійно виявлених помилок у податковій декларації з транспортного податку після граничного терміну її подання

декларація з транспортного податку

Бухгалтерський облік, оподаткування та трудові відносини під час воєнного стану

Форму податкової декларації з транспортного податку (далі — декларація) затвердив Мінфін наказом від 10.04.2015 № 415, в редакції наказу від 30.11.2022 № 401.

Для виправлення самостійно виявлених помилок протягом року після граничного терміну подання декларації або за минулі роки:

У заголовній частині декларації

у полі 03 «Уточнююча» рядка 1

проставляєте відмітку «Х»

у рядку «Реєстраційний номер декларації в контролюючому органі, яка уточнюється»

номер за яким зареєстрували в податковій декларацію, показники якої уточнюєте (виправляєте), — останню подану декларацію за відповідний податковий період, що уточнюєте, по відповідній території територіальної громади

у графі «з урахуванням уточнень з»

номер місяця звітного року (арабськими цифрами) перед місяцем продажу транспортного засобу (або переходу права власності на транспортний засіб)

У табличній частині декларації

у рядку 1 (рядки з 1.1 по останній)

зазначаєте виправлену (уточнену) інформацію

у рядку 2

нараховану суму податку за всіма транспортними засобами (для колонок 10 - 14 суму значень рядків 1.1 - 1.n відповідної колонки; також для колонки 10 суму значень колонок 11 - 14 рядка 2)

у рядку 3

нараховану суму податку за всіма транспортними засобами за даними раніше поданої декларації (рядок 2 декларації, що уточнюєте);

у рядку 4

нараховану до збільшення суму податкового зобов'язання минулих податкових періодів або періодів поточного року (позитивне значення (рядок 2 - рядок 3))

у рядку 5

нараховану до зменшення суму податкового зобов'язання минулих податкових періодів або періодів поточного року (позитивне значення (рядок 3 - рядок 2))

рядок 6

суму штрафу (грн коп.), що розраховуйте за формулою: ((колонки 11 - 14 рядка 4 лише за періоди, за якими на момент подання декларації минув термін сплати) х 3 %.

Заповнюють самостійно відповідно до підпункту «а» або «б» абзацу 4 пункту 50.1 Податкового кодексу України (ПК), якщо заповнений рядок 4 декларації.

у рядку 7

суму пені, нараховану самостійно на суму недоплати зобов'язання (у гривнях із копійками) відповідно до підпункту 129.1.3 та абзацу 3 пункту 129.4 ПК.

За інформацією ДПС в Одеській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Туристичний збір в Україні: за якими правилами сплачувати

За якою ставкою справляти туристичний збір 2025, чи подавати декларацію, якщо діяльність не проводилася, які документи підтверджують звільнення від сплати туристичного збору, чи може туристичний збір сплатити туроператор, як бути з туристичним збором платнику єдиного податку — в огляді
56820

Транспортний податок 2025: хто, коли, скільки

Якщо підприємство придбало автомобіль, який є втіленням високих технологій, розкоші та комфорту, то може постати питання про сплату транспортного податку. У цьому огляді — які автомобілі підлягають оподаткуванню, а також про розмір, правила нарахування та терміни сплати транспортного податку
79323

Податкова декларація з транспортного податку 2025

Придбали вартісний автомобіль класу «люкс»? Тоді готуйтеся подавати декларацію з транспортного податку. Хто подає, який граничний термін подання податкової декларації з транспортного податку у 2025 році, як заповнити декларації — розповість експерт
19735

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді