Лист ДПС від 14.07.2023 № 1851/ІПК/99-00-09-04-02-06
Форми звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядки їх заповнення затвердив Мінфін наказом від 11.02.2016 № 49 (далі — наказ № 49).
Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі (далі — Звіт) подають госпсуб'єкти, які одержали ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями, незалежно від форми власності до податкової за основним місцем обліку в електронній формі. Звіт складають окремо за кожний місяць та подають до 10 числа місяця, що настає за звітним.
Тож, для виправлення помилок, допущених при заповненні Звітів госпсуб'єкти на заміну вже поданим Звітам можуть подати до ДПС за основним місцем обліку уточнювальні Звіти. Зробити це треба до 10 числа місяця, який настає за звітним (п. наказу № 49).
Якщо ж помилку у поданому ним Звіті виявив госпсуб’єкт самостійно у місяці, наступному за звітним, він зобов'язаний подати уточнений Звіт до кінця місяця, наступного за звітним місяцем.
Уточнювальні звіти подають в електронній формі.
Нагадуємо, за неподання чи несвоєчасне подання Звітів або подання Звітів з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів до госпсуб’єктів застосовують фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі 17000 грн (ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19.12.1995 № 481/95-ВР).
Якщо сплатите податок не на той рахунок, ДПС вже не штрафуватиме. Це справедливо, адже ви все одно поповнили бюджет держави. Але врегулювати напрям сплати податку маєте самотужки, подавши заяву до податкової