Зміни серпня для аграрного бухгалтера
Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад (далі — міськради) мають виняткові повноваження готувати та вносити на розгляд ради пропозиції щодо встановлення ставки земельного податку для земель, що перебувають у власності територіальних громад (п. 1 ч. 1 ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР).
Щоб установити місцеві податки/збори, обов’язково визначають:
- об’єкт оподаткування;
- платника податків і зборів;
- розмір ставки;
- податковий період та інші обов’язкові елементи.
Міськради уповноважені, зокрема, встановлювати ставки місцевих податків і зборів в межах ставок, що визначає Податковий кодекс України (ПК).
Під час воєнного стану міськради мають право встановлювати місцеві податки/збори та податкові пільги без застосування процедур, що передбачає Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» від 11.09.2003 № 1160 (пп. 12.3.8 ПК).
Міськради встановлюють ставки земельного податку в межах ставок, що визначає:
стаття 274 ПК | за земельні ділянки, право на які фізособи мають як власники земельних часток/паїв, нормативну грошову оцінку яких провели (незалежно від місцезнаходження) |
стаття 277 ПК | за земельні ділянки, право на які фізособи мають як власники земельних часток/паїв, нормативну грошову оцінку яких не провели |
Міськради встановлюють ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачують на відповідній території (абз. 1 п. 284.1 ПК). У свої рішеннях вони зазначають ставки земельного податку за видами цільового призначення земель відповідно до Класифікації видів цільового призначення земель, затвердженою наказом Держкомзему від 23.07.2010 № 548.
Що робити, якщо у рішенні органу місцевого самоврядування відсутні ставки, що відповідають категорії земельних ділянок? Щоб уточнити інформацію про ставки земельного податку, платник має звернутися до відповідного органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням земельної ділянки.
Під час обчислення податкових зобов’язань з плати за землю платник має застосовувати ставки земельного податку, які місцевий орган самоврядування зазначив у письмовій відповіді на його запит (зокрема ставку «0»).
За інформацією Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків
Сильна підтримка — сильна Україна! Це звичайно про нас із вами. Ми опинилися в невідомому досі для нас становищі. Тому щоб ви та ваша компанія залишалася у робочій колії, пропонуємо підтримку. Зекономте на передплаті фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух».
Обговоріть передплату з вашим менеджером: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні) або напишіть у чат. Миру нам.