З 27 вересня діють нові правила виїзду за кордон: подробиці від Держприкордонслужби

Держприкордонслужба повідомляє, що набули чинності зміни до правил перетину кордону осіб, які мають проблеми зі здоров’ям, і тих, хто їх супроводжує.

kordon.jpg

Звітуємо про контрольовані операції за 2023 рік

Відповідні зміни Кабмін затвердив постановою від 10.09.2022 № 1044 (далі — Постанова № 1044). Документ діє із 27.09.2022.

Постанова № 1044 визначає порядок виїзду за кордон під час воєнного стану:

  • осіб з інвалідністю;
  • осіб, які потребують постійного догляду;
  • дітей з інвалідністю чи визначеним переліком захворювань;
  • тих, хто супроводжує осіб з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, дітей з інвалідністю чи визначеним переліком захворювань (далі — особи з інвалідністю).

Чоловіки віком від 18 до 60 років, які супроводжують осіб з інвалідністю, відтепер можуть перетинати кордон скільки завгодно разів. Вони можуть виїжджати за кордон до осіб з інвалідністю, яких вони доглядають, якщо ці особи перебувають на консульському обліку. Нагадаємо, раніше на час дії воєнного стану чоловікам, що супроводжують осіб з інвалідністю, дозволяли перетнути кордон лише один раз.

Водночас громадяни України, які підлягають призову під час мобілізації, зобов’язані повернутися з-за кордону не пізніше, ніж особи, яких вони супроводжували.

Постанова № 1044 чітко регламентує категорії осіб і документи, які необхідні для перетину кордону. Для різних категорій осіб визначено різні документи, які підтверджують ступені спорідненості чи факт догляду.

Щоб уникнути відмов у пропуску через кордон, Держприкордонслужба рекомендує уважно ознайомитися з Правилами перетинання державного кордону України (затверджені постановою КМУ від 27.01.1995 № 57) та мати усі необхідні документи. Особливо це стосується чоловіків віком від 18 до 60 років, які супроводжують осіб з інвалідністю.

За інформацією Державної прикордонної служби України

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зовнішньоекономічна діяльність 2024

ЗЕД — це проста абревіатура яка охоплює господарські операції зовнішньо-економічної діяльності. Вони досить специфічні і включають не тільки сам експорт-імпорт, але й облік реалізації та продаж іноземної валюти. У консультації про зовнішньоекономічну діяльність в України, коли треба отримувати ліцензію, граничні строки розрахунків у ЗЕД 2024, оподаткування ЗЕД і відповідальність за порушення
38209

Бухгалтерський та податковий облік експортних операцій

Як розпочати експорт товарів, про його документальне оформлення, дата визнання доходу від експорту товарів, вплив умов Інкотермс, курсові різниці та інші облікові нюанси експортних операцій, а також оподаткування експортних операцій – у цьому огляді
80573

Митна декларація: заповнення, види, терміни

Митна декларація — це однин із документів, який використовується в обліку податкового кредиту з ПДВ. В огляді про те, якою буває митна декларація, як її заповнювати, що про митні декларації треба знати бухгалтеру
134467

Звільнення від мита і ПДВ товарів для енергоінфраструктури та розмінування

Верховна Рада скасувала ввізне мито і ПДВ на енергетичне обладнання. Підприємства-виробники також матимуть змогу з пільгами імпортувати складові для виробництва машин для механізованого розмінування. Тримайте детальний огляд змін до Податкового та Митного кодексів через ці новації
415

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код УКТ ЗЕД
47769

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді