Чи дозволить Кабмін бронювати працівників без мобілізаційних завдань: ініціатива бізнесу

Бізнес просить уряд дозволити бронювати працівників без мобілізаційних завдань і прийняти законопроєкт № 7687, який вирішує це питання.

business-working.jpg

Безлімітна підтримка користувачів «Експертус Головбух»

20.09.2022 ВРУ прийняла за основу зі скороченим строком підготовки урядовий законопроєкт № 7687, яким пропонують:

  • дозволити підприємствам, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення, бронювати працівників без виконання мобілізаційних завдань;
  • уповноважити Кабмін розробити новий порядок бронювання, який має містити критерії належності підприємств до критичних.

Ці дві взаємопов’язані норми важливі для нормального функціонування економіки в період воєнного стану. Адже бізнес може працювати лише за умови передбачуваності та можливості планувати діяльність. Наразі потенційна втрата основного персоналу — чи не найбільший виклик як для бізнесу, так і для економіки країни.

Чинна система бронювання працівників передбачає обов’язкове виконання мобілізаційних завдань. Представники бізнесу зазначають, що отримати мобілізаційні завдання майже неможливо. Місцева влада їх або взагалі не розробила, або розробила дуже мало.

Залишилося приблизно чотири тижні до завершення чинних бронювань. Подальші затримки у прийнятті законопроєкту можуть завдати суттєвої шкоди економіці та зірвати осінню посівну кампанію. Прийняття законопроєкту № 7687 — перший крок до вирішення цієї проблеми. Адже лише після цього Кабмін зможе розробити та прийняти необхідні підзаконні акти (за чинної процедури на це знадобиться щонайменше місяць).

Тож Європейська Бізнес Асоціація просить прийняти законопроєкт № 7687 і подовжити ще на два місяці чинні бронювання без необхідності повторно погоджувати їх з Міноборони.

За інформацією Європейської Бізнес Асоціації

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Витрати майбутніх періодів: що врахувати при складанні фінансової звітності

Витрати майбутніх періодів не часто можна побачити у бухгалтерському балансі. Однак для них відведено аж цілий рядок. Що таке витрати майбутніх періодів та чи можна обійтися без них? Чим витрати майбутніх періодів відрізняються від авансу за послуги? Чи є витрати майбутніх періодів у фінансовій звітності за МСФЗ? Відповідні на ці питання — знайдете у консультації
48978

Соціальні відпустки у 2025 році

В огляді мова піде про соціальні відпустки. У фокусі ― соціальні відпустки на дітей, тривалість таких відпусток, соціальні відпустки під час воєнного стану, додаткові соціальні відпустки
24020

Ліцензія на алкоголь 2025: вартість, документи, відповідальність

Кому потрібні ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю алкоголем, скільки за них треба платити та які документи зібрати за оновленими правилами 2025 року, бланки заяв та порядки їхнього заповнення, бухгалтерський облік таких ліцензій — у статті
82137

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді