У лікарнях працюватимуть психотерапевти та клінічні психологи

Команди фахівців, які надають реабілітаційну та медичну допомогу, МОЗ підсилило психологами.

med-psykholoh.jpg

Новий порядок отримання та обліку гуманітарної допомоги для КНП

МОЗ наказом від 30.09.2022 № 1782:

  • додало посади клінічного психолога та психотерапевта до Переліку посад професіоналів із вищою немедичною освітою;
  • визначило вимоги до спеціальності та спеціалізації клінічних психологів і психотерапевтів.

Клінічним психологом можуть працювати особи, які здобули ступінь магістра/спеціаліста за спеціальністю «психологія». Але за умови, що до 01.01.2026 вони пройдуть спеціалізацію за фахом «клінічна психологія».

Особа, яка працевлаштувалася на посаду психолога або практичного психолога ЗОЗ до 01.01.2023, має стаж роботи у системі охорони здоров’я понад п’ять років і переводиться на посаду клінічного психолога, має право до 01.01.2026 пройти спеціалізацію за фахом «клінічна психологія» зі скороченим строком підготовки (від одного до трьох місяців).

До роботи на посаді психотерапевта допускають осіб, які:

  • здобули ступінь магістра/спеціаліста за спеціальністю «психологія»;
  • пройшли спеціалізацію за фахом «клінічна психологія» з наступною спеціалізацією за фахом «психотерапія».

Наразі МОЗ розробило кваліфікаційні характеристики професій «клінічний психолог» і «психотерапевт», щоб включити їх до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників галузі охорони здоров’я (Випуск 78). Відповідні професійні назви робіт внесуть до Класифікатора професій ДК 003:2010.

Психологічну допомогу включили до Класифікатора медичних інтервенцій НК 026:2021. Вона є складовою реабілітаційної і паліативної допомоги. Це визначають:

  • Закон України «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я» від 03.12.2020 № 1053-IX;
  • Порядок надання паліативної допомоги, затверджений наказом МОЗ від 04.06.2020 № 1308.

За інформацією МОЗ

 


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Зміни у наданні платних послуг ЗОЗ: постреліз до вебінару

Редакція журналу «Головбух Медицина» 10.09.2024 провела безплатний вебінар на тему «Зміни в наданні платних послуг: комунікаційна платформа для бухгалтерів ЗОЗ». Тримайте постреліз до цього вебінару: тези, запис, відповіді на запитання. Запитань отримали так багато, що вдвічі перевищили час трансляції, але всіх так і не опрацювали. Тому невдовзі проведемо частину другу вебінару. Реєструйтеся, читайте напрацьовані рекомендації та надсилайте нові запитання. З’ясуємо нюанси втілення змін
87

Гарантії працівникам-донорам: відповіді на запитання бухгалтерів

У статті — відповіді на запитання бухгалтерів стосовно гарантій працівникам-донорам. Знатимете права й обов’язки як працівників, що мають намір стати донорами крові, так і роботодавця. З’ясуєте нюанси увільнення й зарплатних розрахунків. Додатково отримаєте бухоблікові інструкції
56

Зарядні станції та повербанки — в обліку ЗОЗ

Крок за кроком на зразках облікуємо надходження й експлуатацію повербанків і зарядних станцій. Це один із видів обладнання для стабільної роботи ЗОЗ за кризових умов. Обов’язковий мінімум — генератори та безперебійники. Тренд — сонячні станції. Але багато кого зігріватимуть булер’яни. На всі випадки маємо бухоблікові рішення
225

Преміювання в КНП

Як виплачувати премії у медзакладі? Якими нормами керуватися та з ким погоджувати таке рішення? Аби встановити порядок преміювання, достатньо зробити кілька кроків. Яких саме — підкажемо у статті. Дізнайтеся також, як виплачувати, обліковувати й оподатковувати премії медпрацівникам.
9039

Як відкоригувати податкову накладну, якщо ЗОЗ повертає кошти НСЗУ

ЗОЗ отримав претензію від НСЗУ. Треба повернути кошти за кілька місяців із різних періодів. Після певних місяців уже минуло три роки. Чи потрібні розрахунки коригування? Якщо так, як їх скласти?
85

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді