Нацбанк установив особливий порядок анулювання ліцензії для страховиків, які:
- мають намір анулювати не останню ліцензію з переліку ліцензій;
- мають намір анулювати останню ліцензію та не мають зобов’язань за договорами страхування.
Крім того, зменшили перелік документів для анулювання ліцензії, зокрема скасували вимогу подавати аудиторський звіт.
Страховик, який анулює останню ліцензію, для підтвердження відсутності зобов’язань за договорами страхування додатково подає регуляторну звітність на останній день місяця, що передує дню подання заяви про анулювання ліцензії.
Страховик втрачає право укладати нові договори, продовжувати строк дії та вносити зміни до таких договорів за видами страхування, ліцензію на здійснення яких анулювали. Страховик, якому анулювали не останню ліцензію, продовжує виконувати зобов’язання за укладеними договорами страхування.
До осіб, місцезнаходженням яких є населені пункти територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або перебувають у тимчасовій окупації, оточенні/блокуванні (далі — Перелік), не застосовують заходи впливу за порушення вимог щодо подання документів та інформації.
Не застосовуватимуть ознаку небездоганної ділової репутації до осіб, які:
- виконували обов’язки керівника, головбуха фінустанови або керівника підрозділу внутрішнього аудиту фінустанови, яких призвали на військову службу;
- або займали посаду керівника, головбуха фінустанови та яким надали право подати документи щодо погодження на таку посаду після скасування воєнного стану.
До таких осіб також не застосовуватимуть ознаку небездоганної ділової репутації, пов’язаної з порушенням ними зобов’язань фінансового характеру у зв’язку з дією обмежень на здійснення транскордонних переказів валютних цінностей з України.
Зміни передбачені постановою НБУ від 31.10.2022 № 225, яка набирає чинності 03.11.2022.