Аграріям радять фіксувати збитки, щоб потім відшкодувати їх

Щоб відшкодувати збитки, які отримали внаслідок військової агресії росії, фіксуйте збитки. Вони стануть доказом злочинів рф у міжнародних судах.

kombain-mina-min.jpg

ТОП-5 нагадувань аграрію про готівку, РРО та платіжний термінал

За словами першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького, щоб отримати відшкодування, необхідно підтвердити збитки за допомогою фактажу і фіксації.

Уряд уже затвердив базові постанови і накази, які встановлюють методику, за якою визначатимуть збитки від збройної агресії рф. На черзі — врегулювання такої методики для особистих селянських господарств.

Тарас Висоцький зауважив, що Україна має підтримку на рівні ООН та інших міжнародних інституцій, щоб забезпечити відшкодування збитків коштом країни-агресора за рахунок заморожених активів рф, репарацій тощо.

Нагадаємо, Програма USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) та ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» розробили методологічні рекомендації з фіксації злочинів.

На основі зібраної інформації створюють доказову базу, щоб підтвердити злочини росії проти України. Надалі її використовуватимуть для подання позовів до міжнародних судів з метою відшкодування шкоди.

Паралельно працює безкоштовна консультаційна лінія для постраждалих фермерів. З запитань фіксації збитків телефонуйте за номером: +38 067 503 19 08.

Крім того, функціонує Інтерактивна мапа руйнувань агросектора України. Портал створили, щоб показати реальні збитки сільгосппідприємств, які вони отримали через російську агресією. Зібрані докази можете використовувати як приклад для власної фіксації злочинів росії. Агропідприємства можуть долучитися до збору доказової бази про воєнні злочини за допомогою ресурсу www.agrirecovery.com.ua.

За інформацією Мінагрополітики

 


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Мінімальне податкове зобов’язання: як розрахувати та сплатити

Cума всіх сплачених податків аграрієм не має бути менше ніж мінімальне податкове зобов’язання. Як розрахувати мінімальне податкове зобов’язанн та чи зросте податкове навантаження — у консультації
50150

Облік власновирощеної сільгосппродукції для посіву

Агропідприємства вирощують продукцію переважно для продажу на сторону. Проте нерідко використовують її як насіння для нового врожаю. Тримайте роз’яснення експерта, які допоможуть облікувати витрати на підготовку та посів насіння, а також задокументувати ці операції
60

Ліцензування зберігання пального для аграріїв

Ліцензія на зберігання пального агропідприємством необхідна усім сільгосптоваровиробникам (фермерам), які закуповують пальне та зберігають його на своїй території для подальшого використання для власних потреб чи промислового перероблення. Розглянемо, що для цього потрібно та які останні зміни
4307

Як оцінити збитки від війни особистим селянським і фермерським господарствам — ФОПам

Мінагрополітики вдосконалило процедуру оцінки шкоди та збитків, що особисті селянські та фермерські господарства — ФОПи зазнали через військову агресію рф. Підкажемо, як діяти цим господарствам, аби провести оцінку розміру збитків від загибелі сільськогосподарських тварин, бджолосімей і пошкодження сільськогосподарської техніки. Це дасть змогу з часом отримати їх відшкодування
67

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді