Затвердили критерії для оцінки ризику господарської діяльності

Ступінь ризику від провадження господарської діяльності визначають з урахуванням суми балів за трьома критеріями. Періодичність перевірок залежить від ступеня ризику господарської діяльності.

biznes-asotsiatsiia.jpg

Постанова КМУ від 03.01.2023 № 9

Кабмін постановою від 03.01.2023 № 9 (далі — Постанова № 9) затвердив Критерії, за якими оцінюють ступінь ризику від провадження господарської діяльності органами з визначення технічної прийнятності та визначають періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Міністерством економіки (далі — Критерії).

Критерії, за якими оцінюють ступінь ризику від провадження господарської діяльності органи з визначення технічної прийнятності:

  1. строк провадження господарської діяльності;
  2. наявність виявлених порушень вимог законодавства у сфері надання будівельної продукції на ринку, що їх вчинили органи з визначення технічної прийнятності протягом останніх трьох років, що передують плановому періоду;
  3. кількість розглянутих протягом останнього року, що передує плановому періоду, скарг фізичних та юридичних осіб, у яких документально підтверджено інформацію про порушення вимог законодавства у сфері надання будівельної продукції на ринку, вчинених органами з визначення технічної прийнятності.

Ризики настання негативних наслідків від провадження господарської діяльності органами з визначення технічної прийнятності Кабмін визначив у додатку 1 до Постанови № 9.

Додаток 1 скачати

Перелік критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності органами з визначення технічної прийнятності, їх показники та кількість балів за кожним показником — у додатку 2 до Постанови № 9.

Додаток 2 скачати

Ступінь ризику органів з визначення технічної прийнятності визначають з урахуванням суми балів за всіма критеріями, що містить додаток 2:

  • від 41 до 100 балів — високий ступінь ризику;
  • від 21 до 40 балів — середній;
  • від 0 до 20 балів — незначний.

Планові заходи державного нагляду/контролю за діяльністю органів з визначення технічної прийнятності проводять:

  • для високого ступеня ризику — не частіше ніж один раз на два роки;
  • середнього — не частіше ніж один раз на три роки;
  • незначного — не частіше ніж один раз на п’ять років.

Якщо під час перевірок суттєвих порушень не виявили, періодичність проведення планових заходів контролю можуть збільшити:

«Якщо за результатами планових і позапланових заходів державного нагляду/контролю впродовж останніх шести років для органів з визначення технічної прийнятності, які належать до середнього ступеня ризику, та впродовж останніх десяти років для органів з визначення технічної прийнятності, які належать до незначного ступеня ризику, в органі з визначення технічної прийнятності не виявлено суттєвих порушень вимог законодавства у сфері надання будівельної продукції на ринку, наступний плановий захід державного нагляду/контролю щодо цього органу проводять не раніше ніж за період часу, встановлений для відповідного ступеня ризику, збільшений у 1,5 раза».

Пункт 6 Критеріїв 

 


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Заперечення на акт перевірки: подання та розгляд

Перевірка ДПС пройшла, ви отримали акт перевірки, але не погоджуєтеся з його положеннями. Окрім проведення адміністративного або судового оскарження рішень ДПС є ще один механізм — це подання заперечення на акт перевірки. Сьогодні в консультації про заперечення на акт перевірки, строки подання заперечення на акт перевірки та розгляд заперечення на акт перевірки
64282

Фактична перевірка

Про фактичну перевірку податківці не попереджають. Розповімо, як зустріти неочікуваних візитерів, як діяти, коли вони проводять контрольну розрахункову операцію, фото- чи відеозйомку, та які порушення виявляють найчастіше
15126

План-графік податкових перевірок на 2024 рік

Станом на 30.08.2024 ДПС оприлюднила оновлений план-графік податкових перевірок 2024. Змін зазнали розділи І та ІІ плану-гграфіку. У статті скачаєте актуальний план-графік податкових перевірок 2024
164613

Фінансовий моніторинг у 2024 році

Що слід знати про фінансовий моніторинг при здійсненні своїх платежів, що таке порогові та підозрілі операції, як бути у ситуації відмови банку у проведенні платежу з вимогою довести законність коштів? Яку інформацію про клієнта бухгалтери-підприємці та аудитори мають передавати до Держфінмоніторингу? Кінцеві бенефіціари – хто це та що буде, якщо про них не повідомити. Ці та пов’язані питання – в огляді експерта
71832

Податкові перевірки: як підготуватися

Належна підготовка до податкової перевірки — запорука успіху бухгалтера. У консультації розповімо не лише про те, як підготуватися, а й про найголовніші правила поведінки під час податкової перевірки
6035

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді