Затвердили критерії для оцінки ризику господарської діяльності

Ступінь ризику від провадження господарської діяльності визначають з урахуванням суми балів за трьома критеріями. Періодичність перевірок залежить від ступеня ризику господарської діяльності.

biznes-asotsiatsiia.jpg

Постанова КМУ від 03.01.2023 № 9

Кабмін постановою від 03.01.2023 № 9 (далі — Постанова № 9) затвердив Критерії, за якими оцінюють ступінь ризику від провадження господарської діяльності органами з визначення технічної прийнятності та визначають періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Міністерством економіки (далі — Критерії).

Критерії, за якими оцінюють ступінь ризику від провадження господарської діяльності органи з визначення технічної прийнятності:

  1. строк провадження господарської діяльності;
  2. наявність виявлених порушень вимог законодавства у сфері надання будівельної продукції на ринку, що їх вчинили органи з визначення технічної прийнятності протягом останніх трьох років, що передують плановому періоду;
  3. кількість розглянутих протягом останнього року, що передує плановому періоду, скарг фізичних та юридичних осіб, у яких документально підтверджено інформацію про порушення вимог законодавства у сфері надання будівельної продукції на ринку, вчинених органами з визначення технічної прийнятності.

Ризики настання негативних наслідків від провадження господарської діяльності органами з визначення технічної прийнятності Кабмін визначив у додатку 1 до Постанови № 9.

Додаток 1 скачати

Перелік критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності органами з визначення технічної прийнятності, їх показники та кількість балів за кожним показником — у додатку 2 до Постанови № 9.

Додаток 2 скачати

Ступінь ризику органів з визначення технічної прийнятності визначають з урахуванням суми балів за всіма критеріями, що містить додаток 2:

  • від 41 до 100 балів — високий ступінь ризику;
  • від 21 до 40 балів — середній;
  • від 0 до 20 балів — незначний.

Планові заходи державного нагляду/контролю за діяльністю органів з визначення технічної прийнятності проводять:

  • для високого ступеня ризику — не частіше ніж один раз на два роки;
  • середнього — не частіше ніж один раз на три роки;
  • незначного — не частіше ніж один раз на п’ять років.

Якщо під час перевірок суттєвих порушень не виявили, періодичність проведення планових заходів контролю можуть збільшити:

«Якщо за результатами планових і позапланових заходів державного нагляду/контролю впродовж останніх шести років для органів з визначення технічної прийнятності, які належать до середнього ступеня ризику, та впродовж останніх десяти років для органів з визначення технічної прийнятності, які належать до незначного ступеня ризику, в органі з визначення технічної прийнятності не виявлено суттєвих порушень вимог законодавства у сфері надання будівельної продукції на ринку, наступний плановий захід державного нагляду/контролю щодо цього органу проводять не раніше ніж за період часу, встановлений для відповідного ступеня ризику, збільшений у 1,5 раза».

Пункт 6 Критеріїв 

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

План-графік податкових перевірок

Станом на 31.10.2024 ДПС оприлюднила оновлений план-графік податкових перевірок 2024. У статті скачаєте актуальний план-графік податкових перевірок 2024
166236

Стратегії захисту під час податкових перевірок: судові кейси

За оглядом судової практики досвідченого адвоката зможете ґрунтовно підготуватися до податкових перевірок. Дізнаєтесь, як правильно поводитись під час заходів контролю та зменшити ризики податкових нарахувань
3026

Документальні перевірки у ФОПів

Перелік перевірок, що ДПС має право проводити під час війни, урядовці поступово розширюють. Експерт пояснив, на які податкові перевірки ФОП 2024 і протягом якого часу діє мораторій, запроваджений на початку війни, за який період податківці мають право провести перевірку та які документи має надати ФОП для документальної перевірки
638

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
16067

Заперечення на акт перевірки: подання та розгляд

Перевірка ДПС пройшла, ви отримали акт перевірки, але не погоджуєтеся з його положеннями. Окрім проведення адміністративного або судового оскарження рішень ДПС є ще один механізм — це подання заперечення на акт перевірки. Сьогодні в консультації про заперечення на акт перевірки, строки подання заперечення на акт перевірки та розгляд заперечення на акт перевірки
67918

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді