ДПС оприлюднила проєкт наказу Мінфіну про затвердження нової редакції Порядку зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженого наказом Мінфіну від 23.07.2021 № 417.
Проєкт враховує зміни, що їх запровадили Законами України:
- «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 21.09.2022 № 2620-IX;
- «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо платіжних послуг» від 12.01.2023 № 2888-ІХ.
Зокрема, форма платіжної інструкції із додатка 35 до Порядку казначейського обслуговування держбюджету за витратами, затвердженого наказом Мінфіну від 24.12.2012 № 1407, передбачатиме новий реквізит — «Надавач платіжних послуг отримувача».
При цьому банківським законодавством розширили коло установ, у яких клієнти можуть відкривати рахунки. Проте в заяві на повернення коштів і висновку на повернення немає аналогічного поля. Тож, якщо платника обслуговує небанківський надавач платіжних послуг, цей реквізит неможливо зазначити в платіжній інструкції.
Крім того, платіжна інструкція містить реквізити «Фактичний платник», «Код фактичного платника», «Фактичний отримувач», «Код фактичного отримувача». Щоб їх можна було заповнити, переглянули вимоги до складання заключень територіальних органів ДПС на повернення коштів, які надійшли з єдиного рахунку на рахунок 3556 внаслідок виявлення технологічної чи методологічної помилки.
Удосконалили також форми заяви платника на повернення коштів та висновку про повернення. Форми звернень до ДПС і фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування змінили з урахуванням реформування цих держструктур.
- Декретні працівниці, яка отримує мінзарплату
- Розмір лікарняних, коли страховий стаж перед страховим випадком становить 12 місяців
- Лікарняний працівникові, страховий стаж якого менший ніж три роки
- Лікарняний працівникові, страховий стаж якого — понад вісім років
- Декретні працівниці зі страховим стажем меншим ніж шість місяців
- Декретні працівниці зі страховим стажем меншим ніж шість місяців